• Lefkoşa 17 °C
  • Girne 18 °C
  • Güzelyurt 16 °C
  • İskele 18 °C
  • Mağusa 18 °C
  • Lefke 17 °C
  • İstanbul 9 °C
  • London 6 °C

Üç branşta şampiyonlar belirlendi

Üç branşta şampiyonlar belirlendi
Üniversite Spor Oyunları’nda ilk dönem tamamlandı

KKTC Üniversite Sporları Federasyonu tarafından organize edilen 2016-2017 Eğitim Yılı Üniversitelerarası Spor Oyunları'nda ilk dönem tamamlandı. Toplam 7 ayrı branştan oluşan ilk dönemde basketbol, hentbol, masa tenisi, satranç ve bilardonun ardından bisiklet, darts ve futbolda da müsabakalar tamamlandı ve şampiyonlar belli oldu. 

YDÜ hem kadınlarda hem erkeklerde şampiyon

Üniversitelerarası Bisiklet Şampiyonası, Metehan-Alayköy yolu üzerinde yapıldı. 3’er sporcu ile takımsal klasmanda zamana karşı gerçekleşen yarışta, Yakın Doğu Üniversitesi, kadınlarda 14.47:84, erkeklerde de 09.13:38’lik derecelerle şampiyonluğa ulaştı. 

Doğu Akdeniz Üniversitesi, kadınlarda 15.52:06, erkeklerde ise 12.00:14’lük dereceyle ikinci olurken Girne Amerikan Üniversitesi de hem kadınlarda hem de erkeklerde üçüncü geldi.

Yarış sonunda düzenlenen ödül töreninde dereceye giren takımlara madalyaları Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Hüseyin Aşkın Kınacı ve ÜSF Yönetim Kurulu üyesi Sinem Ersoy tarafından takdim edildi.

Bisiklet Takım Sıralaması

Kadınlar

1.YDÜ

2.DAÜ

3.GAÜ

Erkekler

1.YDÜ

2.DAÜ

3.GAÜ

Dartsta YDÜ hedefe attı

Üniversitelerarası Darts Şampiyonası 4 okulun katılımı ile Küçük Kaymaklı Spor Kulübü Darts Salonu’nda gerçekleşti.

Yakın Doğu Üniversitesi rakipleri karşısında oynadığı tüm müsabakaları kazanarak şampiyonluğa ulaştı. Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin ikinci olduğu şampiyonada üçüncülüğü ise Atatürk Öğretmen Akademisi elde etti.

Müsabakalar sonunda düzenlenen ödül töreninde dereceye giren takımlara madalyaları Darts Federasyonu Hakemi Ali Çamlıbelli ve Üniversite Sporları Federasyonu temsilcisi Okan Karademir tarafından verildi.

Darts Takım Sıralaması

Erkekler

1.YDÜ

2.UKÜ

3.AÖA

4.DAÜ

Futbolda şampiyonluk LAÜ’nün

5 okulun tek devre lig usulüne göre mücadele ettiği Üniversitelerarası Futbol Şampiyonası’nda mutlu sona Lefke Avrupa Üniversitesi ulaştı.

Gönyeli Stadı’nda oynanan 5. ve son hafta karşılaşmalarında Lefke Avrupa Üniversitesi, Yakın Doğu Üniversitesi’ni 9-0 mağlup ederek 10 puanla şampiyon oldu. 

Doğu Akdeniz Üniversitesi son maçında Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi karşısında 3-1 kazanarak 9 puanla ikinciliği elde ederken son haftayı bay geçen Girne Amerikan Üniversitesi ise 7 puanla şampiyonayı üçüncü tamamladı.

Maçların ardından düzenlenen ödül töreninde dereceye giren takımlara madalyaları Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Hüseyin Aşkın Kınacı tarafından takdime edildi.

Futbol Takım Sıralaması

Erkekler

1.LAÜ

2.DAÜ  

3.GAÜ 

4.YDÜ  

5.UKÜ  

Bu haber toplam 993 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • Demokrasi ve YDK şampiyon26 Şubat 2020 Çarşamba 11:22
  • İlgisizlikten EUSA üyeliği kaybediliyor mu?05 Şubat 2020 Çarşamba 10:52
  • Üniversiteler koordinasyon toplantısında buluştu30 Ocak 2020 Perşembe 15:47
  • NKL ve Erenköy şampiyon13 Ocak 2020 Pazartesi 19:31
  • Futsala LTL damgası07 Ocak 2020 Salı 18:04
  • Finalistler belirlendi06 Ocak 2020 Pazartesi 19:39
  • UKÜ ve GAÜ birinciliğe pedal çevirdi28 Aralık 2019 Cumartesi 23:01
  • Krosun şampiyonları belirlendi20 Aralık 2019 Cuma 18:06
  • İkili temaslarla iyi ilişkiler kuruluyor17 Aralık 2019 Salı 18:29
  • Üniversiteler parkede terliyor17 Aralık 2019 Salı 10:20
  • K-Pet Süper Lig
    STakımOGBMP
    1MAĞUSA TÜRK GÜCÜ22182256
    2DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ SK22142644
    3TÜRK OCAĞI LİMASOL22127343
    4CİHANGİR GSK22123739
    5MERİT ALSANCAK YEŞİLOVA SK22123739
    6YENİCAMİ AK22114737
    7KÜÇÜK KAYMAKLI TSK22103932
    8LEFKE TSK2294931
    9BAF ÜLKÜ YURDU22841028
    10GÖÇMENKÖY İYSK22751026
    11GÖNYELİ SK22811325
    12HAMİTKÖY ŞHSK22741126
    13BİNATLI YSK22731224
    14ÇETİNKAYA TSK22541319
    15DÜZKAYA KOSK22521517
    16GENÇLİK GÜCÜ TSK22351414
    K-Pet Birinci Lig
    Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Spor Yeni | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.