• Lefkoşa 23 °C
  • Girne 22 °C
  • Güzelyurt 20 °C
  • İskele 22 °C
  • Mağusa 22 °C
  • Lefke 23 °C
  • İstanbul 20 °C
  • London 9 °C

BTM’de Play-off hesapları

BTM’de Play-off hesapları
BTM 2. Lig’de altı grupta hafta arası müsabakaları oynandı.

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) tarafından düzenlenen Bölgesel Terfi Müsabakaları (BTM) 2. Ligi’nde mücadele sürüyor. Ligde hafta arasında 6 grupta 18 maç oynandı. Oynanan karşılaşmalar sonunda İncirli, Dikmen Gücü, Sadrazam Kayalar ve Kumyalı yenilgisiz yollarına devam ettiler.

7 takımlı tek grup olan 1. Grup’ta büyük çekişme yaşanırken tek maç eksiği ile İncirli lider konumda bulunuyor. Grupta Tuzla ve Akdoğan Akıncılar’ın son maçlara girilirken Play-off’a yükselme şansları devam ediyor.

 

Dikmen ve Sadrazam Kayalar Play-off’u garantiledi

2. Grup’ta ise Dikmen Gücü, Alayköy deplasmanından 5-0’lık galibiyetle ayrılarak liderliğini garantileyerek Play-off’a yükseldi. 3. Grup’ta liderliği önceki hafta garantileyen Sadrazam Kayalar rakibi Kalkanlı’yı 6-0 yenerek hanesine bir galibiyet daha ekledi.

4. Grup’da Dilekkaya’yı 4-0 mağlup eden Gülgün Süt Düzova zirvede puan farkını biraz daha açtı. Grupta Dilekkaya ve Yeniceköy’ün Play-off şansları halen devam ediyor.

5. Grup’ta ise büyük çekişme yaşanıyor. Haftayı galibiyetle kapatan 1461 İskele Trabzonspor ve Karadeniz 61’in yanı sıra Boğaziçi’nin Play-off iddiaları son iki haftaya girilirken devam ediyor.

6. Grup’ta Kumyalı deplasmanda Bafra’yı tek golle yenerek liderliğini sürdürürken takipçisi Yarköy’ün de zirve mücadelesi sürüyor. Alınan sonuçlar ve puan durumları şöyle:

 

1. Grup
Tuzla – Yenişehir: 5-3

Çayönü – İncirli: 0-5

Pile – Güvercinlik: 1-2

 

2. Grup

Alayköy – Dikmen Gücü: 0-5

Gayretköy – Pınarbaşı: 2-2

Dağyolu – Serhatköy: 3-1

 

3. Grup

Tepebaşı – Akdeniz: 4-3

Çamlıbel – Mevlevi: 2-0

Sadrazam Kayalar – Kalkanlı: 6-0

 

4. Grup

Dilekkaya – Gülgün Süt Düzova: 0-4

Demirhan – Kırıkkale: 2-1

Yeniceköy – Mutluyaka: 4-1

 

5. Grup

Boğaziçi – Civisil: 3-2

1461 İskele Trabzonspor – Ötüken: 3-0

Karadeniz 61 – Tatlısu Seracılar: 5-2

 

6. Grup

Bafra – Kumyalı: 0-1

Yeni Erenköy – Ardahan: 1-2

Yarköy – Ergaz: 6-0

 

BTM 2. LİGİ 1. Grup Puan Tablosu

TAKIMLAR                  O         G         B          M        A         Y          AV       P

1. İncirli                      9          7          2          0          22        3          19        23

2. Tuzla                       10        7          1          2          21        15        6          22

3. Akdoğan Akıncılar 9          5          2          2          25        13        12        17

4. Pile                         10        4          2          4          19        13        6          14

5. Güvercinlik             9          4          1          4          21        22        -1         13

6. Çayönü                    9          2          0          7          12        26        -14       6

7. Yenişehir                 10        0          0          10        14        42        -28       0

 

BTM 2. LİGİ 2. Grup Puan Tablosu

TAKIMLAR                  O         G         B          M        A         Y          AV       P

1. Dikmen Gücü          8          8          0          0          34        6          28        24

2. Pınarbaşı                 8          5          1          2          14        10        4          16

3. Dağyolu                  8          4          0          4          21        19        2          12

4. Gayretköy               8          2          2          4          20        17        3          8

5. Serhatköy                8          1          1          6          18        31        -13       4

6. Alayköy                   8          0          2          6          5          29        -24       2

 

BTM 2. LİGİ 3. Grup Puan Tablosu

TAKIMLAR                  O         G         B          M        A         Y          AV       P

1. Sadrazam Kayalar 8          7          1          0          38        0          38        22

2. Tepebaşı                 8          3          3          2          17        13        4          12

3. Kalkanlı                   8          2          3          3          13        23        -10       9

4. Çamlıbel                 8          2          2          4          11        28        -17       8

5. Mevlevi                   8          2          2          4          8          13        -5         7

6. Akdeniz                   8          1          3          4          16        26        -10       6

 

BTM 2. LİGİ 4. Grup Puan Tablosu

TAKIMLAR                  O         G         B          M        A         Y          AV       P

1. Gülgün Süt Düzova 8          6          0          2          21        9          12        18

2. Dilekkaya                8          6          0          2          15        9          6          18

3. Yeniceköy               8          4          2          2          13        9          4          14

4. Demirhan               8          3          1          4          11        18        -7         10

5. Mutluyaka             8          2          1          5          9          16        -7         7

6. Kırıkkale                  8          0          2          6          10        18        -8         2

 

BTM 2. LİGİ 5. Grup Puan Tablosu

TAKIMLAR                  O         G         B          M        A         Y          AV       P

1. 1461 İ. Trabzon      8          6          1          1          24        11        13        19

2. Karadeniz 61          8          6          1          1          25        15        10        19

3. Boğaziçi                  8          6          0          2          20        10        10        18

4. Ötüken                    8          2          1          5          10        12        -2         7

5. Civisil                      8          1          1          6          8          21        -13       4

6. Tatlısu Seracılar     8          1          0          7          13        31        -18       3

 

BTM 2. LİGİ 6. Grup Puan Tablosu

TAKIMLAR                  O         G         B          M        A         Y          AV       P

1. Kumyalı                   8          6          2          0          19        9          10        20

2. Yarköy                     8          6          1          1          23        7          16        19

3. Yeni Erenköy          8          1          4          3          10        13        -3         7

4. Ardahan                  8          2          1          5          5          16        -11       7

5. Bafra                       8          1          3          4          12        15        -3         6

6. Ergazi                      8          0          5          3          10        19        -9         5

Bu haber toplam 594 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • Çanakkale üçlük attı: 1-016 Kasım 2019 Cumartesi 19:07
  • Forest farka koştu: 4-116 Kasım 2019 Cumartesi 19:03
  • Yeşilova açılıyor: 0-316 Kasım 2019 Cumartesi 19:02
  • Ülkü Yurdu acımıyor: 3-116 Kasım 2019 Cumartesi 18:59
  • Düzkaya haftalar sonra: 3-216 Kasım 2019 Cumartesi 18:58
  • Futbolda alınan sonuçlar16 Kasım 2019 Cumartesi 16:23
  • “Eksiklere rağmen galip geliyorsak bu sistemin kazancıdır”15 Kasım 2019 Cuma 17:50
  • Yabancı oyuncular için çalışma başlatıldı15 Kasım 2019 Cuma 17:13
  • Kupa U21 Karması’nın: 3-015 Kasım 2019 Cuma 10:21
  • Disiplin Kurulu kararları14 Kasım 2019 Perşembe 15:56
  • ÖNE ÇIKANLAR
    1/20
    K-Pet Süper Lig
    STakımOGBMP
    1YENİCAMİ AK1072123
    2MAĞUSA TÜRK GÜCÜ1071222
    3TÜRK OCAĞI LİMASOL1064022
    4CİHANGİR GSK1070321
    5BAF ÜLKÜ YURDU1061319
    6KÜÇÜK KAYMAKLI TSK1052317
    7DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ SK1051416
    8GÖÇMENKÖY İYSK1043315
    9MERİT ALSANCAK YEŞİLOVA SK1042414
    10LEFKE TSK1042412
    11HAMİTKÖY ŞHSK1032511
    12GÖNYELİ SK1031610
    13GENÇLİK GÜCÜ TSK102268
    14BİNATLI YSK102177
    15DÜZKAYA KOSK102177
    16ÇETİNKAYA TSK101093
    K-Pet Birinci Lig
    Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Spor Yeni | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.