• Lefkoşa 7 °C
  • Girne 11 °C
  • Güzelyurt 7 °C
  • İskele 8 °C
  • Mağusa 8 °C
  • Lefke 7 °C
  • İstanbul 4 °C
  • London 6 °C

Dr. Küçük anısına yarıştılar

Dr. Küçük anısına yarıştılar
1. Dr. Fazıl Küçük Kulüplerarası Cimnastik Yarışmaları gerçekleştirilirken, yarışmalar sonunda kızlarda ve erkeklerde ilk 10’a giren sporcular belirlendi

KKTC Cimnastik Federasyonu yönetimi, ilk kez kulüpler arası seçme yarışması düzenleyerek, başarılı olan cimnastikçileri Türkiye'deki yarışmalara gönderecek. Kız ve erkeklerde düzenlenecek olan yarışmalar sonunda seçmelerde ilk 10’a giren sporcular, Milli Takım havuzuna girdiler. KKTC Cimnastik Federasyonu, yarışmalar büyük önem taşıdığı için yarışmalar için Türkiye Cimnastik Federasyonundan hakem getirtti.

Dr Fazıl Küçük’ün adını taşıyan 1. Dr Fazıl Küçük Kulüplerarası Cimnastik Yarışmalarını,Dr Fazıl Küçük Vakfı ile KKTC Cimnastik Federasyonu işbirliğinde düzenlenen yarışları, vakıf başkanı Mehmet Küçük, Cimnastik Federasyonu başkanı Hasan Sapsızoğlu yönetim kurulu üyeleri ile Türkiye Cimnastik Federasyonu başkanı Suat Çelen ve yönetim kurulu üyeleri de izlediler.

Kızlarda birincilik Erbulut Cimnastik Kulübü sporcusu Sahil Erbulut’un, erkeklerde birincilik Lefkoşa Cimnastik Kulübü sporcusu Sertuğ Tuna’nın oldu.

1. Dr Fazıl Küçük Kulüplerarası Cimnastik yarışmalarını ilk 10’a giren sporcular şöyle:

 

Kızlar

1) Sahil Erbulut (Erbulut Cimnastik Kulübü)

2) Eylül Bulut (Ada Cimnastik Kulübü)

3) Almira Karataş (DUP Cimnastik Kulübü)

4) Arianna Birsöz (DUP Cimnastik Kulübü)

5) Maya Uluca (DUP Cimnastik Kulübü)

6) Türkan Kılıç (DUP Cimnastik Kulübü)

7) Asya Kılıç (Orta Doğu Cimnastik Kulübü)

8) Büşra Arslan (Lefkoşa Cimnastik Kulübü)

9) Venüs Karavezirler (Lefkoşa Cimnastik Kulübü)

10) Gürsu Parıldar (Orta Doğu Cimnastik Kulübü)

 

Erkekler

1) Sertuğ Tuna (Lefkoşa Cimnastik Kulübü)

2) Yusuf Taşköprü (Erbulut Cimnastik Kulübü)

3) Ergün Alansoy (Erbulut Cimnastik Kulübü)

4) Talha Küçük (Lefkoşa Cimnastik Kulübü)

5) Osman Kaya (Lefkoşa Cimnastik Kulübü)

6) Armin Sekizer (Lefkoşa Cimnastik Kulübü)

7) Baran Erenler (Erbulut Cimnastik Kulübü)

8) İbrahim Çolak (Orta Doğu Cimnastik Kulübü)

9) Celal Sapsızoğlu (Lefkoşa Cimnastik Kulübü)

10) Servet Aslan (Orta Doğu Cimnastik Kulübü)

 

Bu haber toplam 336 defa okunmuştur
Etiketler:
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • Çetinkaya’ya AKSA desteği03 Şubat 2020 Pazartesi 18:40
  • Erhürman ve ekibi KTSYD’yi ziyaret etti03 Şubat 2020 Pazartesi 18:36
  • KKTC Atıcılık Federasyonu yetenek keşfi için toplanıyor31 Ocak 2020 Cuma 15:49
  • Salonlar için elden teklif kabul edilecek31 Ocak 2020 Cuma 10:28
  • Yılın ilk turnuvası Mainardi’nin29 Ocak 2020 Çarşamba 18:27
  • Empati maçında buluştular28 Ocak 2020 Salı 19:53
  • FIFA 2020 Dijital Basın Ligi başladı28 Ocak 2020 Salı 19:47
  • Dr. Küçük anısına yarıştılar28 Ocak 2020 Salı 19:03
  • EAK, KTSYD’yi ziyaret etti23 Ocak 2020 Perşembe 14:56
  • “Lefke’nin kurtuluşu olarak bakıyoruz”21 Ocak 2020 Salı 12:00
  • K-Pet Süper Lig
    STakımOGBMP
    1MAĞUSA TÜRK GÜCÜ19152247
    2DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ SK19131540
    3TÜRK OCAĞI LİMASOL19116239
    4MERİT ALSANCAK YEŞİLOVA SK19122538
    5CİHANGİR GSK19121637
    6YENİCAMİ AK19103633
    7KÜÇÜK KAYMAKLI TSK1993729
    8LEFKE TSK1974825
    9GÖÇMENKÖY İYSK1974825
    10BAF ÜLKÜ YURDU1973924
    11HAMİTKÖY ŞHSK19721023
    12GÖNYELİ SK19611219
    13BİNATLI YSK19531118
    14ÇETİNKAYA TSK19431215
    15DÜZKAYA KOSK19321411
    16GENÇLİK GÜCÜ TSK19241310
    K-Pet Birinci Lig
    Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Spor Yeni | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.