• Lefkoşa 20 °C
  • Girne 23 °C
  • Güzelyurt 20 °C
  • İskele 22 °C
  • Mağusa 22 °C
  • Lefke 20 °C
  • İstanbul 20 °C
  • London 15 °C

Dr. Küçük anısına yarıştılar

Dr. Küçük anısına yarıştılar
1. Dr. Fazıl Küçük Kulüplerarası Cimnastik Yarışmaları gerçekleştirilirken, yarışmalar sonunda kızlarda ve erkeklerde ilk 10’a giren sporcular belirlendi

KKTC Cimnastik Federasyonu yönetimi, ilk kez kulüpler arası seçme yarışması düzenleyerek, başarılı olan cimnastikçileri Türkiye'deki yarışmalara gönderecek. Kız ve erkeklerde düzenlenecek olan yarışmalar sonunda seçmelerde ilk 10’a giren sporcular, Milli Takım havuzuna girdiler. KKTC Cimnastik Federasyonu, yarışmalar büyük önem taşıdığı için yarışmalar için Türkiye Cimnastik Federasyonundan hakem getirtti.

Dr Fazıl Küçük’ün adını taşıyan 1. Dr Fazıl Küçük Kulüplerarası Cimnastik Yarışmalarını,Dr Fazıl Küçük Vakfı ile KKTC Cimnastik Federasyonu işbirliğinde düzenlenen yarışları, vakıf başkanı Mehmet Küçük, Cimnastik Federasyonu başkanı Hasan Sapsızoğlu yönetim kurulu üyeleri ile Türkiye Cimnastik Federasyonu başkanı Suat Çelen ve yönetim kurulu üyeleri de izlediler.

Kızlarda birincilik Erbulut Cimnastik Kulübü sporcusu Sahil Erbulut’un, erkeklerde birincilik Lefkoşa Cimnastik Kulübü sporcusu Sertuğ Tuna’nın oldu.

1. Dr Fazıl Küçük Kulüplerarası Cimnastik yarışmalarını ilk 10’a giren sporcular şöyle:

 

Kızlar

1) Sahil Erbulut (Erbulut Cimnastik Kulübü)

2) Eylül Bulut (Ada Cimnastik Kulübü)

3) Almira Karataş (DUP Cimnastik Kulübü)

4) Arianna Birsöz (DUP Cimnastik Kulübü)

5) Maya Uluca (DUP Cimnastik Kulübü)

6) Türkan Kılıç (DUP Cimnastik Kulübü)

7) Asya Kılıç (Orta Doğu Cimnastik Kulübü)

8) Büşra Arslan (Lefkoşa Cimnastik Kulübü)

9) Venüs Karavezirler (Lefkoşa Cimnastik Kulübü)

10) Gürsu Parıldar (Orta Doğu Cimnastik Kulübü)

 

Erkekler

1) Sertuğ Tuna (Lefkoşa Cimnastik Kulübü)

2) Yusuf Taşköprü (Erbulut Cimnastik Kulübü)

3) Ergün Alansoy (Erbulut Cimnastik Kulübü)

4) Talha Küçük (Lefkoşa Cimnastik Kulübü)

5) Osman Kaya (Lefkoşa Cimnastik Kulübü)

6) Armin Sekizer (Lefkoşa Cimnastik Kulübü)

7) Baran Erenler (Erbulut Cimnastik Kulübü)

8) İbrahim Çolak (Orta Doğu Cimnastik Kulübü)

9) Celal Sapsızoğlu (Lefkoşa Cimnastik Kulübü)

10) Servet Aslan (Orta Doğu Cimnastik Kulübü)

 

Bu haber toplam 485 defa okunmuştur
Etiketler:
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
K-Pet Süper Lig
STakımOGBMP
1MAĞUSA TÜRK GÜCÜ30244276
2MERİT ALSANCAK YEŞİLOVA SK30185759
3DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ SK30176757
4TÜRK OCAĞI LİMASOL301410652
5YENİCAMİ AK30156951
6BAF ÜLKÜ YURDU301351244
7CİHANGİR GSK301341343
8GÖÇMENKÖY İYSK301261242
9LEFKE TSK301161339
10KÜÇÜK KAYMAKLI TSK301151437
11GÖNYELİ SK301131636
12HAMİTKÖY ŞHSK30971434
13BİNATLI YSK30971434
14DÜZKAYA KOSK30751826
15ÇETİNKAYA TSK30671725
16GENÇLİK GÜCÜ TSK30462018
K-Pet Birinci Lig
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Spor Yeni | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.