• Lefkoşa 19 °C
  • Girne 22 °C
  • Güzelyurt 19 °C
  • İskele 19 °C
  • Mağusa 19 °C
  • Lefke 19 °C
  • İstanbul 19 °C
  • London 10 °C

Zirvede iki ekip

Zirvede iki ekip
GÜNEY KIBRIS’TA HAFTANIN GÖRÜNÜMÜ…

Güney Kıbrıs 1. Ligi’nde normal sezonun tamamlanmasının ardından Şampiyonluk ve Küme Düşme gruplarında ilk maçlar oynandı.

Şampiyonluk Grubu’na lider olarak giren APOEL deplasmanda Nea Salamina ile 1-1 berabere kalarak gruba puan kaybı ile başladı. Liderin takipçilerinden Apollon ise konuk ettiği Omonia’yı 3-1 yendi. AEK Larnaka da AEL Limasol’u tek golle yenerek gruba üç puanla başladı. Alınan bu sonucun ardından Apollon lider APOEL ile puanın eşitledi.

Küme Düşme Grubu’nda ise Paralimni rakibi Doxa’yı 1-0, Ermis de Anorthosis’i 2-1 yendi. Alki konuk olduğu Baf deplasmanından 3-0’lık galibiyetle ayrıldı.

 

Sonuçlar

AEK Larnaka – AEL Limasol: 1-0

Apollon – Omonia: 3-1

Nea Salamina – APOEL: 1-1

 

Küme Düşme Grubu

Paralimni – Doxa: 1-0

Ermis – Anorthosis: 2-1

Baf – Alki: 0-3

 

Şampiyonluk Grubu

TAKIMLAR                  O         G         B          M        A         Y          AV       P

1. APOEL                     23        15        5          3          46        21        25        50       

2. Apollon                   23        15        5          3          53        18        35        50       

3. AEL Limasol           23        14        3          6          35        26        9          45       

4. AEK Larnaka           23        12        6          5          38        16        22        42       

5. Nea Salamina         23        9          5          9          29        31        -2         32       

6. Omonia                   23        9          4          10        26        27        -1         31

 

Küme Düşme Grubu

TAKIMLAR                  O         G         B          M        A         Y          AV       P

1. Anorthosis               23        9          7          7          28        28        10        34       

2. Baf                          23        7          6          10        24        39        -15       27       

3. Doxa                       23        5          5          13        28        40        -12       20       

4. Paralimni                23        5          5          13        18        38        -20       20       

5. Alki                          23        5          5          13        22        43        -21       20       

6. Ermis                      23        3          4          16        21        41        -20       13

Bu haber toplam 628 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • Kıbrıslı sporcu olimpiyat vizesi aldı25 Temmuz 2019 Perşembe 09:12
  • Baghdatis veda ediyor25 Haziran 2019 Salı 09:42
  • Güneyde kupa AEL’in23 Mayıs 2019 Perşembe 10:09
  • Şampiyondan derbi galibiyeti15 Mayıs 2019 Çarşamba 11:12
  • AEL fırsatı değerlendiremedi24 Nisan 2019 Çarşamba 10:19
  • UEFA’dan KOP’a şike için 8 dosya11 Nisan 2019 Perşembe 14:32
  • Zirve yine değişti20 Mart 2019 Çarşamba 10:43
  • Zirvede iki ekip06 Mart 2019 Çarşamba 09:06
  • APOEL yılı zirvede bitirdi26 Aralık 2018 Çarşamba 09:02
  • Derbide APOEL üstünlüğü19 Aralık 2018 Çarşamba 11:53
  • ÖNE ÇIKANLAR
    1/20
    K-Pet Süper Lig
    STakımOGBMP
    1YENİCAMİ AK11003
    2BAF ÜLKÜ YURDU11003
    3DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ SK11003
    4MERİT ALSANCAK YEŞİLOVA SK11003
    5CİHANGİR GSK11003
    6TÜRK OCAĞI LİMASOL11003
    7GENÇLİK GÜCÜ TSK10101
    8KÜÇÜK KAYMAKLI TSK10101
    9HAMİTKÖY ŞHSK10101
    10LEFKE TSK10101
    11BİNATLI YSK10010
    12ÇETİNKAYA TSK10010
    13MAĞUSA TÜRK GÜCÜ10010
    14DÜZKAYA KOSK10010
    15GÖÇMENKÖY İYSK10010
    16GÖNYELİ SK10010
    K-Pet Birinci Lig
    Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Spor Yeni | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.