• Lefkoşa 12 °C
  • Girne 14 °C
  • Güzelyurt 10 °C
  • İskele 12 °C
  • Mağusa 12 °C
  • Lefke 12 °C
  • İstanbul 7 °C
  • London 11 °C

Zamana karşı yarıştılar

Zamana karşı yarıştılar
Kıbrıs Türk Bisiklet Federasyonu’nun 2019 için öngördüğü 16 yerel yarışın ilk çeyreği, Pazar günü zamana karşı koşulan Yılmazköy-Lefkoşa yol yarışıyla geride kaldı.

Haziran ayında koşulacak iki yol yarışının öncesinde düzenlenen Zamana Karşı (Time Trial) yarışı, 22 dakika 18 saniyelik derecesiyle Tuğberk Kopça (Velocypri) Büyük Erkek ve Genel Klasman birinciliğini elde etti. Master 1 ve Büyük Kadın Kategorileri Liderleri A Takımı’nın en iddialı sporcularından Mehmet Sevinç (23 dakika 49 saniye) ve Yağmur Aydındağ (28 dakika 32 saniye) oldu.

Master 2 kategorisi ve Yıldız A kategorisi liderleri bu sezonun güçlü takımlarından MGA Takımı’ndan Cüneyt Göçer (24 dakika 16 saniye) ve Çağın Tosun (24 dakika 18 saniye) oldu.

NEU Takımı’nın en genç sporcularından Ahmet Arlı,  28 dakika 17 saniyelik derecesiyle Yıldız B kategorisinde en üst sırada yer alarak, kürsü zevkini yaşadı.

 

Gençlerin sonucu açıklanmadı

Gençler kategorisinde bir sporcunun hakemler tarafından diskalifiye edilmesine ilişkin alınan itiraz ve sonrasındaki değerlendirme süreci nedeniyle, genç kategorisi sonuçları açıklanmadı. Alınan karar ışığında, Genç Kategorisi dereceleri de hafta içerisinde duyurulacaktır.

 Yönetim’den yapılan açıklamaya göre Bisiklet Federasyonu’nun programı, Haziran Ayı hakemlik kursu, 16 Haziran Yol Yarışı ve 30 Haziran İskele Festivali Yol Yarışı’yla devam edecek. Yarışın kategorilerinde ilk üç şöyle:
 

Kadınlar

1. Yağmur Aydındağ (A Takımı)

2. Sevim Yıldız (MGA)

 

Büyük Erkekler

1. Tuğberk Kopça (Velocypri)

2. Hüseyin İlker Ercen (Ferdi)

3. Bilal Ceral (Green Pedal)

 

Master 1

1. Mehmet Sevinç (A Takımı)

2. Şevket Türel (NHG)

3. Kemal Avcı (A Takımı)

 

Master 2

1. Cüneyt Göçer (MGA)

2. Kazım Beyoğlu (Aspava)

3. Ersan Karayeğen (NHG)

 

Yıldız A

1. Çağın Tosun (MGA)

2. Yıldıray Pekmez (MGA)

3. Doğan Yılmaz (NEU)

 

Yıldız B

1. Ahmet Arlı (NEU)

2. Salih Konar (A Takımı)

3. Hasan Hoca (Green Pedal)

Bu haber toplam 524 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • Spor ve barışın önemine dikkat çektiler27 Kasım 2019 Çarşamba 19:47
  • Altıntaş’tan teşekkür ziyareti12 Kasım 2019 Salı 17:57
  • Meclis Ormanı’nda yarıştılar02 Ekim 2019 Çarşamba 11:42
  • Zamana karşı yarıştılar24 Eylül 2019 Salı 11:18
  • Yol tamam, sıra Dağ ve Zamana Karşı yarışlarında17 Eylül 2019 Salı 12:38
  • Zamana karşı yarıştılar19 Ağustos 2019 Pazartesi 16:32
  • Dağ bisikleti yarışına büyük ilgi06 Ağustos 2019 Salı 15:07
  • Pedallar Mağusa’da döndü29 Temmuz 2019 Pazartesi 17:39
  • Gaziveren’de zamana karşı yarıştılar17 Temmuz 2019 Çarşamba 09:14
  • Pedallar Dervişler anısına çevrildi03 Temmuz 2019 Çarşamba 09:34
  • K-Pet Süper Lig
    STakımOGBMP
    1MAĞUSA TÜRK GÜCÜ20162250
    2TÜRK OCAĞI LİMASOL20126242
    3DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ SK20131640
    4MERİT ALSANCAK YEŞİLOVA SK20122638
    5CİHANGİR GSK20121737
    6YENİCAMİ AK20113636
    7KÜÇÜK KAYMAKLI TSK2093829
    8LEFKE TSK2084828
    9GÖÇMENKÖY İYSK2074925
    10BAF ÜLKÜ YURDU20731024
    11HAMİTKÖY ŞHSK20721123
    12GÖNYELİ SK20711222
    13BİNATLI YSK20531218
    14ÇETİNKAYA TSK20531218
    15DÜZKAYA KOSK20421414
    16GENÇLİK GÜCÜ TSK20341313
    K-Pet Birinci Lig
    Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Spor Yeni | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.