• Lefkoşa 11 °C
  • Girne 15 °C
  • Güzelyurt 11 °C
  • İskele 11 °C
  • Mağusa 11 °C
  • Lefke 11 °C
  • İstanbul 12 °C
  • London 7 °C

TMK ve YDK zirvede

TMK ve YDK zirvede
Liseli Gençler Yüzme Şampiyonası tamamlandı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından KKTC Su Sporları Federasyonu ile işbirliğinde düzenlenen Liseli Gençler Yüzme Şampiyonası dün yapılan son gün yarışları ile tamamlandı. Atatürk Kapalı Yüzme Havuzu’nda yapılan yarışlarda alınan neticeler çerçevesinde erkeklerde Türk Maarif Koleji, kızlarda Yakın Doğu Koleji şampiyon oldu.

İki günde yedi rekor

İki gün süren yarışlar sonunda 1 kısa kulvar KKTC Yaş ,Rekoru ve 6 tane yeni okul sporları rekoru kırıldı. Türk Maarif Koleji’nden Orhan Özyiğit 200 metre serbest kategorisinde Kısa Kulvar KKTC yaş rekorunun yanı sıra 50 ve 100 metre sırt kategorilerinde okul sporları gençler rekorlarının sahibi oldu. Levent Koleji’nden İlayda Basmacı ise 50 ve 100 metre kelebek kategorisinde elde ettiği derecelerle yeni okul sporları gençler rekorunu kırarken Türk Maarif Koleji erkek 4x50 metre ve 6x50 metre karışık takımları da rekor kırma başarısı gösterdi.

TAKIM SIRALAMASI

Genç Erkekler

1. Türk Maarif Koleji

2. Yakın Doğu Koleji

Genç Kızlar

1. Yakın Doğu Koleji

2. Türk Maarif Koleji

3. Levent Koleji

REKORLAR

Orhan Özyiğit

200 metre serbest (2:07.64) K. Kulvar KKTC Yaş Rekoru

50 metre sırt (29.53) Okul Sporları K. Kulvar Genç Rekoru

100 metre sırt (1:02.53) Okul Sporları K. Kulvar Genç Rekoru

İlayda Basmacı

50 metre kelebek (31.77) Okul Sporları K. Kulvar Genç Rekoru

100 metre kelebek (1:12.92) Okul Sporları K. Kulvar Genç Rekoru

 

Türk Maarif Koleji

4x50 metre karışık (2:00.71) Okul Sporları K. Kulvar Genç Rekoru

6x50 metre karışık (2:00.71) Okul Sporları K. Kulvar Genç Rekoru

Bu haber toplam 923 defa okunmuştur
Etiketler:
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • GAÜ İtalya’da beşinci18 Temmuz 2019 Perşembe 20:37
  • Üniversiteler Avrupa sahnesinde17 Temmuz 2019 Çarşamba 09:13
  • Üniversiteler Avrupa arenasına çıkıyor14 Temmuz 2019 Pazar 18:18
  • Ankara’da tecrübe kazandılar27 Mayıs 2019 Pazartesi 18:04
  • DAÜ başarısını kutladı25 Mayıs 2019 Cumartesi 10:29
  • DAÜ Şampiyonlar Ligi’ne hazırlanıyor25 Mayıs 2019 Cumartesi 10:28
  • Dikmen ve Atatürk İlkokulu şampiyon20 Mayıs 2019 Pazartesi 22:32
  • Üniversiteler ödüllerini aldı17 Mayıs 2019 Cuma 14:40
  • DAÜ Yüzme Takımı şampiyon13 Mayıs 2019 Pazartesi 16:19
  • Kortta Levent ve Polatpaşa şampiyon07 Mayıs 2019 Salı 21:05
  • K-Pet Süper Lig
    STakımOGBMP
    1CİHANGİR GSK13100330
    2MAĞUSA TÜRK GÜCÜ1392229
    3TÜRK OCAĞI LİMASOL1375126
    4DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ SK1381425
    5YENİCAMİ AK1373324
    6MERİT ALSANCAK YEŞİLOVA SK1362520
    7KÜÇÜK KAYMAKLI TSK1362520
    8BAF ÜLKÜ YURDU1362520
    9GÖÇMENKÖY İYSK1354419
    10HAMİTKÖY ŞHSK1352617
    11LEFKE TSK1353516
    12BİNATLI YSK1333712
    13GÖNYELİ SK1331910
    14GENÇLİK GÜCÜ TSK132389
    15ÇETİNKAYA TSK132298
    16DÜZKAYA KOSK132298
    K-Pet Birinci Lig
    Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Spor Yeni | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.