• Lefkoşa 31 °C
  • Girne 30 °C
  • Güzelyurt 29 °C
  • İskele 32 °C
  • Mağusa 32 °C
  • Lefke 31 °C
  • İstanbul 28 °C
  • London 19 °C

TMK ve YDK zirvede

TMK ve YDK zirvede
Liseli Gençler Yüzme Şampiyonası tamamlandı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından KKTC Su Sporları Federasyonu ile işbirliğinde düzenlenen Liseli Gençler Yüzme Şampiyonası dün yapılan son gün yarışları ile tamamlandı. Atatürk Kapalı Yüzme Havuzu’nda yapılan yarışlarda alınan neticeler çerçevesinde erkeklerde Türk Maarif Koleji, kızlarda Yakın Doğu Koleji şampiyon oldu.

İki günde yedi rekor

İki gün süren yarışlar sonunda 1 kısa kulvar KKTC Yaş ,Rekoru ve 6 tane yeni okul sporları rekoru kırıldı. Türk Maarif Koleji’nden Orhan Özyiğit 200 metre serbest kategorisinde Kısa Kulvar KKTC yaş rekorunun yanı sıra 50 ve 100 metre sırt kategorilerinde okul sporları gençler rekorlarının sahibi oldu. Levent Koleji’nden İlayda Basmacı ise 50 ve 100 metre kelebek kategorisinde elde ettiği derecelerle yeni okul sporları gençler rekorunu kırarken Türk Maarif Koleji erkek 4x50 metre ve 6x50 metre karışık takımları da rekor kırma başarısı gösterdi.

TAKIM SIRALAMASI

Genç Erkekler

1. Türk Maarif Koleji

2. Yakın Doğu Koleji

Genç Kızlar

1. Yakın Doğu Koleji

2. Türk Maarif Koleji

3. Levent Koleji

REKORLAR

Orhan Özyiğit

200 metre serbest (2:07.64) K. Kulvar KKTC Yaş Rekoru

50 metre sırt (29.53) Okul Sporları K. Kulvar Genç Rekoru

100 metre sırt (1:02.53) Okul Sporları K. Kulvar Genç Rekoru

İlayda Basmacı

50 metre kelebek (31.77) Okul Sporları K. Kulvar Genç Rekoru

100 metre kelebek (1:12.92) Okul Sporları K. Kulvar Genç Rekoru

 

Türk Maarif Koleji

4x50 metre karışık (2:00.71) Okul Sporları K. Kulvar Genç Rekoru

6x50 metre karışık (2:00.71) Okul Sporları K. Kulvar Genç Rekoru

Bu haber toplam 854 defa okunmuştur
Etiketler:
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • Ankara’da tecrübe kazandılar27 Mayıs 2019 Pazartesi 18:04
  • DAÜ başarısını kutladı25 Mayıs 2019 Cumartesi 10:29
  • DAÜ Şampiyonlar Ligi’ne hazırlanıyor25 Mayıs 2019 Cumartesi 10:28
  • Dikmen ve Atatürk İlkokulu şampiyon20 Mayıs 2019 Pazartesi 22:32
  • Üniversiteler ödüllerini aldı17 Mayıs 2019 Cuma 14:40
  • DAÜ Yüzme Takımı şampiyon13 Mayıs 2019 Pazartesi 16:19
  • Kortta Levent ve Polatpaşa şampiyon07 Mayıs 2019 Salı 21:05
  • Pistin küçük şampiyonları03 Mayıs 2019 Cuma 17:35
  • LTL Trabzon’da kürsüde03 Mayıs 2019 Cuma 17:24
  • Anafartalar finallerin kapısından döndü03 Mayıs 2019 Cuma 16:23
  • K-Pet Süper Lig
    STakımOGBMP
    1YENİCAMİ AK11003
    2BAF ÜLKÜ YURDU11003
    3DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ SK11003
    4MERİT ALSANCAK YEŞİLOVA SK11003
    5CİHANGİR GSK11003
    6TÜRK OCAĞI LİMASOL11003
    7GENÇLİK GÜCÜ TSK10101
    8KÜÇÜK KAYMAKLI TSK10101
    9HAMİTKÖY ŞHSK10101
    10LEFKE TSK10101
    11BİNATLI YSK10010
    12ÇETİNKAYA TSK10010
    13MAĞUSA TÜRK GÜCÜ10010
    14DÜZKAYA KOSK10010
    15GÖÇMENKÖY İYSK10010
    16GÖNYELİ SK10010
    K-Pet Birinci Lig
    Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Spor Yeni | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.