• Lefkoşa 19 °C
  • Girne 21 °C
  • Güzelyurt 16 °C
  • İskele 20 °C
  • Mağusa 20 °C
  • Lefke 19 °C
  • İstanbul 20 °C
  • London 14 °C

Nisan Şakası’na büyük ilgi

Nisan Şakası’na büyük ilgi
Ares Kulübü’nün düzenlediği “Nisan Şakası” orta mesafe triatlon yarışı Kaplıca’da yapıldı.

Yüzme, bisiklet ve koşu parkurlarının ardı ardına geçildiği triathlon sporunun en zorlu ikinci mesafe yarışı olan orta mesafe triathlon yarışı dün Kaplıca’da gerçekleşti.

Ares Spor Kulübü’nün düzenlediği “Nisan Şakası” triathlon yarışı 20-21 Nisan tarihlerinde Kaplıca Otel bölgesinde yer aldı. Türkiye başta olmak üzere birçok farklı ülkeden sporcuların katılım gösterdiği yarışma büyük ilgi gördü.

Şiddetli rüzgarlı bir havanın olmasından dolayı yüzme parkurunun iptal edildiği yarışmada dünyaca ünlü yıldızlar da yer aldı.

60 sporcunun yarıştığı “Nisan Şakası Orta Mesafe Triathlon” yarışında sporcular kötü hava koşullarından dolayı yüzme yerine 5 km koşu, 90 kilometre bisiklet ve 21.1 kilometre koştular.

 

Genel Klasman’da dünyaca ünlü sporcu ilk sırada

Dünyaca ünlü Rus triatloncu Nikalai Yareshenko’nun da katıldığı yarış büyük ilgi gördü. Ares triatloncularının da katıldığı yarışmada Genel Klasman şampiyonu Nikalai oldu. Kadınlar Genel Klasmanda ise Laura Fidler şampiyonluk elde etti.

Spor Dairesi Müdürlüğü, KKTC Cumhurbaşkanlığı katkıları ile gerçekleşecek yarışın sponsorları Atakom Limited, Bino Limited, Aytan Market, Güven Sigorta, Efes Pilsen, Kaplıca Otel Restorant, Oshee Sporcu içeceği, Squeezy Sporcu Beslenme ürünleri sporculara ikram edildi.  

Toplam 12 bin Türk Lirası nakit para ödülü yanında, kupa ve madalyaların verildiği yarışmayı Spor Dairesi Müdürü Alkan Değirmencioğlu ve Spor Dairesi Dış İlişkiler Sorumlusu Sertaç Bozatlı da takip etti. Yarışlar sonrasında düzenlenen törende Ares Spor Kulübü Başkanı Ahmet Özsoy bir konuşma yaparak katılan, katkı koyan herkese teşekkür etti.

 

DERECELER

Genel Klasman Erkek

  1. Nikolai YAROSHENKO
  2. Ruso YAKIMOVIC
  3. Oleg ASTANIN

 

Genel Klasman Kadın

  1. Laura FIDLER
  2. Karen Ayşe SALIH
  3. Sera SAYAR

 

M30-

  1. Elektrikçi KEMAL
  2. Yağız GÜRTUĞ

 

M30-34

  1. Yiğit GÜREVIN
  2. Andy GREY
  3. Ahmet KUCUKASCI
  4. Deniz KALIBCIOGLU
  5. Erhan ÜNAL
  6. Ivan KRESTININ

 

M35-39

  1. Murat GÜNEY
  2. Emre ÖZBILGE
  3. Hüseyin ARHAN

 

M35-39

  1. Dinçer YILMAZ

 

M45-49

  1. Ates BERNA
  2. Cem DAĞDELEN
  3. Ali Rıza BILAL

 

M50+

  1. Ufuk BIRIZ
  2. Bayezid BOZACIOGLU
  3. Phil PAVELIN

3.

F20-34

  1. Merve KAYNAR
  2. Melda ÜNAL

 

 

F35+

  1. Jelena PETROVA
  2. Goksu Tugay BILAL
  3. Susan PUGH

3.

TAKIM SIRALAMASI

 

1.

Cahit Bozatlı 04:51:06 00:20:47 02:53:06 01:37:13

Şükrü Günsoy

Osman Atakan

 

2.

Buğra Korahan 05:21:48 00:19:13 03:14:41 01:47:53

Derviş Gökman

Tuncay İbrahimzade

 

3.

Levent Özsarı 05:22:06 00:27:43 02:42:35 02:11:48

Buğra Cömert

Doğuş Arman

Bu haber toplam 706 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • Aydın Atlamalar Kupası’nda yarışacak28 Şubat 2020 Cuma 12:19
  • Atmalarda seçme yarışları düzenleniyor17 Şubat 2020 Pazartesi 13:18
  • Atletizmde Mali Genel Kurul yapılıyor14 Şubat 2020 Cuma 13:36
  • Atletlerimiz salonda parladı04 Şubat 2020 Salı 16:45
  • Aydın’dan bronz madalya01 Şubat 2020 Cumartesi 20:43
  • Atletlerimiz İstanbul’da kürsüden inmiyor30 Ocak 2020 Perşembe 22:08
  • Atletlerimiz İstanbul’da derece arayacak28 Ocak 2020 Salı 18:58
  • Gülerler’den çifte şampiyonluk19 Ocak 2020 Pazar 19:09
  • Gülerler Türkiye şampiyonu18 Ocak 2020 Cumartesi 16:18
  • Atletizmde salon seçmeleri yapıldı14 Ocak 2020 Salı 17:11
  • K-Pet Süper Lig
    STakımOGBMP
    1MAĞUSA TÜRK GÜCÜ22182256
    2DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ SK22142644
    3TÜRK OCAĞI LİMASOL22127343
    4CİHANGİR GSK22123739
    5MERİT ALSANCAK YEŞİLOVA SK22123739
    6YENİCAMİ AK22114737
    7KÜÇÜK KAYMAKLI TSK22103932
    8LEFKE TSK2294931
    9BAF ÜLKÜ YURDU22841028
    10GÖÇMENKÖY İYSK22751026
    11GÖNYELİ SK22811325
    12HAMİTKÖY ŞHSK22741126
    13BİNATLI YSK22731224
    14ÇETİNKAYA TSK22541319
    15DÜZKAYA KOSK22521517
    16GENÇLİK GÜCÜ TSK22351414
    K-Pet Birinci Lig
    Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Spor Yeni | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.