• Lefkoşa 26 °C
  • Girne 24 °C
  • Güzelyurt 25 °C
  • İskele 25 °C
  • Mağusa 25 °C
  • Lefke 26 °C
  • İstanbul 25 °C
  • London 19 °C

Nisan Şakası’na büyük ilgi

Nisan Şakası’na büyük ilgi
Ares Kulübü’nün düzenlediği “Nisan Şakası” orta mesafe triatlon yarışı Kaplıca’da yapıldı.

Yüzme, bisiklet ve koşu parkurlarının ardı ardına geçildiği triathlon sporunun en zorlu ikinci mesafe yarışı olan orta mesafe triathlon yarışı dün Kaplıca’da gerçekleşti.

Ares Spor Kulübü’nün düzenlediği “Nisan Şakası” triathlon yarışı 20-21 Nisan tarihlerinde Kaplıca Otel bölgesinde yer aldı. Türkiye başta olmak üzere birçok farklı ülkeden sporcuların katılım gösterdiği yarışma büyük ilgi gördü.

Şiddetli rüzgarlı bir havanın olmasından dolayı yüzme parkurunun iptal edildiği yarışmada dünyaca ünlü yıldızlar da yer aldı.

60 sporcunun yarıştığı “Nisan Şakası Orta Mesafe Triathlon” yarışında sporcular kötü hava koşullarından dolayı yüzme yerine 5 km koşu, 90 kilometre bisiklet ve 21.1 kilometre koştular.

 

Genel Klasman’da dünyaca ünlü sporcu ilk sırada

Dünyaca ünlü Rus triatloncu Nikalai Yareshenko’nun da katıldığı yarış büyük ilgi gördü. Ares triatloncularının da katıldığı yarışmada Genel Klasman şampiyonu Nikalai oldu. Kadınlar Genel Klasmanda ise Laura Fidler şampiyonluk elde etti.

Spor Dairesi Müdürlüğü, KKTC Cumhurbaşkanlığı katkıları ile gerçekleşecek yarışın sponsorları Atakom Limited, Bino Limited, Aytan Market, Güven Sigorta, Efes Pilsen, Kaplıca Otel Restorant, Oshee Sporcu içeceği, Squeezy Sporcu Beslenme ürünleri sporculara ikram edildi.  

Toplam 12 bin Türk Lirası nakit para ödülü yanında, kupa ve madalyaların verildiği yarışmayı Spor Dairesi Müdürü Alkan Değirmencioğlu ve Spor Dairesi Dış İlişkiler Sorumlusu Sertaç Bozatlı da takip etti. Yarışlar sonrasında düzenlenen törende Ares Spor Kulübü Başkanı Ahmet Özsoy bir konuşma yaparak katılan, katkı koyan herkese teşekkür etti.

 

DERECELER

Genel Klasman Erkek

  1. Nikolai YAROSHENKO
  2. Ruso YAKIMOVIC
  3. Oleg ASTANIN

 

Genel Klasman Kadın

  1. Laura FIDLER
  2. Karen Ayşe SALIH
  3. Sera SAYAR

 

M30-

  1. Elektrikçi KEMAL
  2. Yağız GÜRTUĞ

 

M30-34

  1. Yiğit GÜREVIN
  2. Andy GREY
  3. Ahmet KUCUKASCI
  4. Deniz KALIBCIOGLU
  5. Erhan ÜNAL
  6. Ivan KRESTININ

 

M35-39

  1. Murat GÜNEY
  2. Emre ÖZBILGE
  3. Hüseyin ARHAN

 

M35-39

  1. Dinçer YILMAZ

 

M45-49

  1. Ates BERNA
  2. Cem DAĞDELEN
  3. Ali Rıza BILAL

 

M50+

  1. Ufuk BIRIZ
  2. Bayezid BOZACIOGLU
  3. Phil PAVELIN

3.

F20-34

  1. Merve KAYNAR
  2. Melda ÜNAL

 

 

F35+

  1. Jelena PETROVA
  2. Goksu Tugay BILAL
  3. Susan PUGH

3.

TAKIM SIRALAMASI

 

1.

Cahit Bozatlı 04:51:06 00:20:47 02:53:06 01:37:13

Şükrü Günsoy

Osman Atakan

 

2.

Buğra Korahan 05:21:48 00:19:13 03:14:41 01:47:53

Derviş Gökman

Tuncay İbrahimzade

 

3.

Levent Özsarı 05:22:06 00:27:43 02:42:35 02:11:48

Buğra Cömert

Doğuş Arman

Bu haber toplam 276 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  •  “Adadan Zafere Koşmak” adlı panel bugün02 Mayıs 2019 Perşembe 09:32
  • Hepsi birer şampiyon26 Nisan 2019 Cuma 18:33
  • Küçükler şenlikte buluşacak24 Nisan 2019 Çarşamba 18:23
  • Atletizmde yeni hakemler yetiştiriliyor23 Nisan 2019 Salı 16:50
  • Nisan Şakası’na büyük ilgi21 Nisan 2019 Pazar 19:13
  • Atletizmde hakem semineri düzenleniyor19 Nisan 2019 Cuma 16:10
  • Atletlerimiz Bursa’da derece arayacak19 Nisan 2019 Cuma 16:08
  • Hem eğlendiler, hem yarıştılar17 Nisan 2019 Çarşamba 16:25
  • 'Nisan Şakası' pazar günü17 Nisan 2019 Çarşamba 14:30
  • Atletizm dolu bir gün yaşadılar12 Nisan 2019 Cuma 16:36
  • K-Pet Süper Lig
    STakımOGBMP
    1MAĞUSA TÜRK GÜCÜ30243374
    2YENİCAMİ AK30235274
    3DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ SK301821056
    4MERİT ALSANCAK YEŞİLOVA SK30165953
    5ÇETİNKAYA TSK30147949
    6TÜRK OCAĞI LİMASOL301451147
    7LEFKE TSK301441246
    8GÖNYELİ SK301431345
    9CİHANGİR GSK301161339
    10GENÇLİK GÜCÜ TSK301061436
    11BAF ÜLKÜ YURDU301161336
    12KÜÇÜK KAYMAKLI TSK30891333
    13BİNATLI YSK30851729
    14ESENTEPE KKSK30921929
    15L. GENÇLER BİRLİĞİ SK30391818
    16GİRNE HALK EVİ30432315
    K-Pet Birinci Lig
    Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Spor Yeni | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.