• Lefkoşa 34 °C
  • Girne 31 °C
  • Güzelyurt 31 °C
  • İskele 37 °C
  • Mağusa 37 °C
  • Lefke 34 °C
  • İstanbul 28 °C
  • London 22 °C

Küçükler şampiyonluk için yarışıyor

Küçükler şampiyonluk için yarışıyor
İlkokullu Küçükler Atletizm Final Yarışları başladı.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı, 2018-2019 öğretim yılı Küçükler Atletizm Final Yarışları başladı. İki gün sürecek olan finaller Atatürk Stadı’nda yer alıyor. Yarışların ilk gününde küçük erkeklerde Şehit Osman Ahmet İlkokulu, küçük kızlarda Kurtuluş İlkokulu takım sıralamasını ilk basamakta noktaladı. Erkeklerde ikinci sırada Şehit Hasan Cafer İlkokulu, üçüncü sırada Şehit İlker Karter İlkokulu bulunurken, kızlarda ilk günü Alasya İlkokulu ikinci, Levent Primary İlkokulu ise üçüncü olarak tamamladı. İlk gün sonunda oluşan yarışma dereceleri ve takım sıralamaları şu şekilde:                                                

 

Küçük Erkekler Yarışma Dereceleri

60 Metre

1. Ömer Akgül Çelik (Özgürlük İlkokulu) 8.95

2. Kağan Semaay (Levent Primary İlkokulu) 8.97

3. İbrahim Güneş (Şht. Hasan Cafer İlkokulu)

 

Yüksek Atlama

1. Yusuf Üşenmez (Şht. Osman Ahmet İlkokulu) 1.29

2. Necmi Kutlu (Şht. İlker Karter İlkokulu) 1.26

3. Göktuğ Bahçeci (Şht. Hasan Cafer İlkokulu) 1.23

 

Fırlatma Topu

1. Vahap Gökkaya (Şht. Osman Ahmet İlkokulu) 58.37

2. Samet Ketkanlı (Şht. Hasan Cafer İlkokulu) 51.55

3. Beha Kansel (Levent Primary İlkokulu) 49.57

 

Küçük Kızlar Yarışma Dereceleri

60 Metre

1. Helin Zaim (Kurtuluş İlkokulu) 9.50

2. Zenan Tok (Özgürlük İlkokulu) 9.52

3. Deeqa Abdillahi (Alasya İlkokulu) 9.55

 

Uzun Atlama

1. Helin Zaim (Kurtuluş İlkokulu) 3.74

2. İpar Şenol (Levent Primary İlkokulu) 3.72

3. Feray Öneren (Özgürlük İlkokulu) 3.71

 

Fırlatma Topu

1. Huriye Gürsen (Kurtuluş İlkokulu) 45.61

2. Sıla Kaynak (Alasya İlkokulu) 41.39

3. Burcu Okur (Akova Yıldırım İlkokulu) 30.80

 

Küçük Erkekler Takım Sıralaması

1. Şht. Osman Ahmet İlkokulu (140 Puan)

2. Şht. Hasan Cafer İlkokulu (131 Puan)

3. Şht. İlker Karter İlkokulu (121 Puan)

4. Özgürlük İlkokulu (114 Puan)

5. Levent Primary İlkokulu (114 Puan)

6. Alasya İlkokulu (102 Puan)

7. Yakın Doğu İlkokulu (100 Puan)

 

Küçük Kızlar Takım Sıralaması

1. Kurtuluş İlkokulu (177 Puan)

2. Alasya İlkokulu (170 Puan)

3. Levent Primary İlkokulu (145 Puan)

4. Özgürlük İlkokulu (144 Puan)

5. Polatpaşa İlkokulu (128 Puan)

6. Akova Yıldırım İlkokulu (117 Puan)

7. Şht. İlker Karter İlkokulu (113 Puan)

8. Yakın Doğu İlkokulu (112 Puan)

Bu haber toplam 404 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • Dikmen ve Atatürk İlkokulu şampiyon20 Mayıs 2019 Pazartesi 22:32
  • Üniversiteler ödüllerini aldı17 Mayıs 2019 Cuma 14:40
  • DAÜ Yüzme Takımı şampiyon13 Mayıs 2019 Pazartesi 16:19
  • Kortta Levent ve Polatpaşa şampiyon07 Mayıs 2019 Salı 21:05
  • Pistin küçük şampiyonları03 Mayıs 2019 Cuma 17:35
  • LTL Trabzon’da kürsüde03 Mayıs 2019 Cuma 17:24
  • Anafartalar finallerin kapısından döndü03 Mayıs 2019 Cuma 16:23
  • Küçükler şampiyonluk için yarışıyor02 Mayıs 2019 Perşembe 21:27
  • Kortta YDK ve TMK üstünlüğü30 Nisan 2019 Salı 17:40
  • Anafartalar Lisesi Türkiye’ye gitti29 Nisan 2019 Pazartesi 11:13
  • K-Pet Süper Lig
    STakımOGBMP
    1MAĞUSA TÜRK GÜCÜ30243374
    2YENİCAMİ AK30235274
    3DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ SK301821056
    4MERİT ALSANCAK YEŞİLOVA SK30165953
    5ÇETİNKAYA TSK30147949
    6TÜRK OCAĞI LİMASOL301451147
    7LEFKE TSK301441246
    8GÖNYELİ SK301431345
    9CİHANGİR GSK301161339
    10GENÇLİK GÜCÜ TSK301061436
    11BAF ÜLKÜ YURDU301161336
    12KÜÇÜK KAYMAKLI TSK30891333
    13BİNATLI YSK30851729
    14ESENTEPE KKSK30921929
    15L. GENÇLER BİRLİĞİ SK30391818
    16GİRNE HALK EVİ30432315
    K-Pet Birinci Lig
    Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Spor Yeni | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.