• Lefkoşa 26 °C
  • Girne 24 °C
  • Güzelyurt 25 °C
  • İskele 25 °C
  • Mağusa 25 °C
  • Lefke 26 °C
  • İstanbul 25 °C
  • London 19 °C

Çekirge-Cambaz ikilisi birinci

Çekirge-Cambaz ikilisi birinci
2019 KKORD Offroad Şampiyonası’nın ilk yarışı, “2. Ahmet Altındağlı Anı Offroad Yarışı” tamamlandı.

Kuzey Kıbrıs Offroad Derneği’nin (KKORD) organize ettiği 2019 KKORD Offroad Şampiyonası’nın ilk yarışı, Zet Karting tesislerinin yan kısmında hazırlanan yaklaşık 2 kilometrelik parkurda yapıldı.

“Bu Yolun Çıkışı Var” sloganı ile Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nun katkılarıyla organize edilen Offroad Şampiyonası’nda ilk yarış, derneğin eski yöneticilerinden merhum Ahmet Altındağlı anısına ikinci kez yapıldı.

Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü’nün sportif direktörlüğünde organize edilen yarışta 10 ekip, araçların motor hacimlerine göre dört sınıfa birinci olmak için mücadele etti. 3 etap toplamında günün zirvesinde Çekirge lakabıyla bilinen Mehmet Koydu, Nelin Cambaz’ın co-pilotluğunda ilk sırada yer aldı. 3 dakika 01,034 saniyelik dereceleri ile etabın en iyi derecesini elde eden Ahmet Esendağlı-Veli Esendağlı ikilisi günün ikincisi olurken, son etapta en iyi dereceyi elde eden Burak Emingil-Emin Emingil ikilisi üçüncü sırada yarışı tamamlayan ekip oldu.

İlk etapta en iyi dereceyi elde edip, ikinci etap sonunda lider durumda bulunan Argun Çağıl- Mehmet Demirağ ikilisinin son etapta şanssızlık yaşaması dışında tüm ekipler finişe ulaşmayı başardı. Sınıf 1’de Burak-Emin Emingil ikilisi, Sınıf 2’de Ahmet-Veli Esendağlı ikilisi, Sınıf 3’te Halil Erdoğuş-Hakan Kofalı ikilisi ve Sınıf 4’te Mehmet Çekirge-Nelin Cambaz ikilisi ilk sırada yer aldı. Yarış, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nun yanı sıra; Alayköy Belediyesi, KKTC Sağlık Bakanlığı, Güven Sigorta, Bigibox, KKOK, Enerji Radyo, GL Homes & Garden, Peletico, Daksi Oto, Car Assist Service, Senova Mobilya, J&J Construction, Nurel, Galif Meyhanesi, Sonay Construction, Gerçek İnşaat ve Mapfree’nin destekleri ile hayata geçirildi.

 

off-road-ic.jpg

 

Dereceler:

 

No.

Pilot

Co-Pilot

Sınıf

Araç

Derece

1

403

Mehmet Çekirge

Nelin Cambaz

S4

Jeep Cherokee

09:21.778

2

201

Ahmet Esendağlı

Veli Esendağlı

S2

Suzuki Vitara

09:21.903

3

101

Burak Emingil

Emin Emingil

S1

Suzuki X90

09:24.403

4

103

Ozan Birşen

Serkan Bolkaner

S1

Suzuki Vitara

09:27.726

5

301

Halil Erdoğuş

Hakan Kofalı

S3

Jeep Cherokee

09:33.244

6

402

Konstantinos Efstathiou

Antreas Ioannou

S4

Nissan Patrol

09:34.170

7

405

Sander Kahveciler

Eser Sulo

S4

Land Rover Tomcat

09:50.414

8

302

Yusuf Tosun

Nilgün Umay Tosun

S3

Isuzu Vehicross

10:18.774

9

202

Cevdet Öcal

Mustafa Karam

S2

Suzuki Santana

10:41.505

10

404

Argun Çağıl

Mehmet Demirağ

S4

Land Rover Tomcat

Finiş Göremedi

Bu haber toplam 230 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • Aydınköy’de adrenalin dolu gün06 Mayıs 2019 Pazartesi 16:35
  • Kuzey Kıbrıs Rallisi’ne doğru06 Mayıs 2019 Pazartesi 16:33
  • İkinci durak Aydınköy02 Mayıs 2019 Perşembe 13:29
  • “Başka Hilmi’ler ölmesin” diyecekler02 Mayıs 2019 Perşembe 09:26
  • İlk seminer yapıldı30 Nisan 2019 Salı 17:12
  • Klasikler geleneksel sergide sergilenecek29 Nisan 2019 Pazartesi 18:12
  • Özhasoğlu ikilisi ilk yarışın galibi29 Nisan 2019 Pazartesi 18:10
  • Özsusuzlu ve Bağrıaçık zirvede29 Nisan 2019 Pazartesi 18:04
  • Driftte ilk randevu25 Nisan 2019 Perşembe 15:38
  • Klasikler yollara çıkıyor24 Nisan 2019 Çarşamba 18:27
  • K-Pet Süper Lig
    STakımOGBMP
    1MAĞUSA TÜRK GÜCÜ30243374
    2YENİCAMİ AK30235274
    3DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ SK301821056
    4MERİT ALSANCAK YEŞİLOVA SK30165953
    5ÇETİNKAYA TSK30147949
    6TÜRK OCAĞI LİMASOL301451147
    7LEFKE TSK301441246
    8GÖNYELİ SK301431345
    9CİHANGİR GSK301161339
    10GENÇLİK GÜCÜ TSK301061436
    11BAF ÜLKÜ YURDU301161336
    12KÜÇÜK KAYMAKLI TSK30891333
    13BİNATLI YSK30851729
    14ESENTEPE KKSK30921929
    15L. GENÇLER BİRLİĞİ SK30391818
    16GİRNE HALK EVİ30432315
    K-Pet Birinci Lig
    Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Spor Yeni | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.