• Lefkoşa 11 °C
  • Girne 12 °C
  • Güzelyurt 11 °C
  • İskele 11 °C
  • Mağusa 11 °C
  • Lefke 11 °C
  • İstanbul 6 °C
  • London 11 °C

Birincilik için yarıştılar

Birincilik için yarıştılar
Atletizmde 16 ve 18 yaş altı ferdi şampiyona son gün yarışları ile tamamlandı

YENİDÜZEN Spor Servisi

KKTC Atletizm Federasyonu tarafından 16 ve 18 yaş altı kategorileri için düzenlenen ferdi şampiyona tamamlandı. Atatürk Stadı’nda Salı ve Perşembe günü yapılan yarışlarda 16 yaş altı kategorisinde 2002, 2003, 2004 ve 2005 doğumlular, 18 yaş altı kategorisinde de 2000 ve 2001 doğumlular yarıştı. Dün gerçekleşen son gün yarışları ile şampiyona tamamlanmış oldu. Kategorilerde oluşan ferdi dereceler şu şekilde:

 

U18 Kızlar Ferdi Sonuçlar

Gülle Atma: 1. Merve Çubuk (10.88)

Yüksek Atlama: 1. Majables Mbyamba (1.40)

Sırıkla Atlama: 1. Ayten Fellahoğlu (2.10), 2. Enise Kaya (1.80)

100 Metre: 1. Havva Hüdan (13.70), 2. Selma Neşe (14.00), Besre izam (15.22)

400 Metre: 1. Ayça Sağaltıcı (1:06.23), 2. Demet Çakır (1:10.48), 3. Cennet Fidan (1:12.14)

Cirit Atma: 1. Enise Kaya (28.48), 2. Zeynep Süngü (24.74), 3. Semray Topal (24.63)

Uzun Atlama: 1. Zeynep Süngü (4.96), Emine Özbada (4.45)

100 Metre Engelli: 1. Narin Sevim (16.93), 2. Zeynep Süngü (17.20)

200 Metre: 1. Petek Öztürk (28.44), 2. Narin Sevim (29.17), 3. Zeynep Süngü (29.68)

800 Metre: 1. Nezahat Doygunel (3:00.07)

400 Metre Engelli: 1. Demet Çakır (1:23.70), 2. Narin Sevim (1:35.56)

Disk Atma: 1. Semray Topal (19.37)

Üç Adım Atlama: 1. Emine Özbada (8.83)

 

U18 Erkekler Ferdi Sonuçlar

Gülle Atma: 1. Baran Kılıç (11.58)

Yüksek Atlama: 1. Azat Etkü (1.70)

Sırıkla Atlama: 1. Hasan Avukat (2.80)

100 Metre: 1. Saffet Özmenek (11.84), 2. Mustafa Yıkıcı (11.97), 3. Eran Kabidan (12.01)

400 Metre: 1. Osman Sadetoğlu (55.31), 2. Caner Öztabak (59.96)

Cirit Atma: 1. Alp Kardeş (47.74)

Uzun Atlama: 1. Saffet Özmenek (5.79)

110 Metre Engelli: 1. Kubilay Tok (15.63)

200 Metre: 1. Eran Kabidan (25.36), 2. Mustafa Yıkıcı (25.54), 3. Caner Öztabak (26.45)

800 Metre: 1. Oraz Dalkanov (2:28.05), 2. Osman Konya (2:39.87, 3. Emre Karaca (2:40.37)

400 Metre Engelli: 1. Kubilay Tok (1:10.60)

Disk Atma: 1. Alp Kardeş (34.82)

 

U16 Kızlar Ferdi Sonuçlar

Gülle Atma: 1. Dudu Hidayet (8.37), 2. Ayşegül Karadağ (7.75), 3. Anastasya Gukouskaya (7.62)

Yüksek Atlama: 1. Daniela Çıkıkcıoğlu (1.43), 2. Meryem Temiz (1.43), 3. Ayben Arapoğlu (1.40)

100 Metre: 1. Petek Öztürk (13.31), 2. Sefanur Şahin (13.42), 3. Şerife Akkuş (13.66)

300 Metre: 1. Selvihan Dural (45.90), 2. Şerife Akkuş (47.17), 3. Zeynep Özbay (49.22)

Cirit Atma: 1. İlayda Altun (28.57), 2. Ülkü Özbada (26.10), 3. Deniz Süngü (21.72)

Uzun Atlama: 1. Deniz Süngü (4.74), 2. Petek Öztürk (4.66), 3. Daniela Çıkıcıoğlu (4.58)

1500 Metre: 1. Asya Koçak (5:26.07), 2. Ceren Rüstemoğlu (5:41.96), 3. Ayşegül Karadağ (5:42.26)

100 Metre Engelli: 1. Narin Sevim (16.72), 2. Zeynep Özbay (18.02), 3. Selvihan Dural (18.05)

800 Metre: 1. Asya Koçak (2:39.98), 2. Ceren Rüstemoğlu (2:43.87), 3. Selvihan Dural (2:47.80)

Disk Atma: 1. Dilan Laçin (29.48), 2. Gaye Kert (18.47)

Üç Adım Atlama: 1. Deniz Süngü (11.09)

 

U16 Erkekler Ferdi Sonuçlar

Gülle Atma: 1. Tezer Tayanç (9.42), 2. Ergün Poyrazlı (9.16), 3. Cemil Topal (6.82)

Yüksek Atlama: 1. Emre Ersoy (1.35), 2. Hasan Ağaç (1.35), 3. Tuğberk Soyer (1.35)

100 Metre: 1. Taygun Dervish (12.29), 2. Kemal Çayanoğlu (12.33), 3. Can Sakallı (12.37)

300 Metre: 1. Can Sakallı (43.00), 2. Oraz Dalkanov (43.27), 3. Osman Sakallı (47.44)

Cirit Atma: 1. Atillahan Ateş (34.92), 2. Ergün Pyrazlı (28.32)

Uzun Atlama: 1. Maksim Erçıka (5.29), 2. Taygun Dervish (5.22), 3. Ahmet Gülbeş (4.88)

1500 Metre: 1. Bora Altun (5:32.41), 2. Aygün Tosun (5:35.91), 3. Osman Konya (5:41.38

100 Metre Engelli: 1. Azat Etkü (15.21), 2. Oraz Dalkanov (16.92), 3. Ahmet Gürsen (20.10)

800 Metre: 1. Osman Saadetoğlu (2:16.08)

 

Fotoğraflar: Hüseyin Özbarışcı

Bu haber toplam 1516 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • Gülerler’den çifte şampiyonluk19 Ocak 2020 Pazar 19:09
  • Gülerler Türkiye şampiyonu18 Ocak 2020 Cumartesi 16:18
  • Atletizmde salon seçmeleri yapıldı14 Ocak 2020 Salı 17:11
  • Faaliyet çok, ilgi yok01 Ocak 2020 Çarşamba 20:53
  • DAÜ ve YDÜ şampiyon18 Aralık 2019 Çarşamba 18:07
  • Ironman Türkiye’de limitleri zorladılar04 Kasım 2019 Pazartesi 09:58
  • Ares Ironman Türkiye’ye hazır02 Kasım 2019 Cumartesi 22:22
  • Ares, zorlu yarışta ter dökecek01 Kasım 2019 Cuma 10:35
  • Yorulmaz’a destek25 Ekim 2019 Cuma 09:36
  • Yiğitcan’dan maratona destek16 Ekim 2019 Çarşamba 14:16
  • K-Pet Süper Lig
    STakımOGBMP
    1MAĞUSA TÜRK GÜCÜ19152247
    2DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ SK19131540
    3TÜRK OCAĞI LİMASOL19116239
    4MERİT ALSANCAK YEŞİLOVA SK19122538
    5CİHANGİR GSK19121637
    6YENİCAMİ AK19103633
    7KÜÇÜK KAYMAKLI TSK1993729
    8LEFKE TSK1974825
    9GÖÇMENKÖY İYSK1974825
    10BAF ÜLKÜ YURDU1973924
    11HAMİTKÖY ŞHSK19721023
    12GÖNYELİ SK19611219
    13BİNATLI YSK19531118
    14ÇETİNKAYA TSK19431215
    15DÜZKAYA KOSK19321411
    16GENÇLİK GÜCÜ TSK19241310
    K-Pet Birinci Lig
    Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Spor Yeni | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.