• Lefkoşa 30 °C
  • Girne 29 °C
  • Güzelyurt 27 °C
  • İskele 32 °C
  • Mağusa 32 °C
  • Lefke 30 °C
  • İstanbul 19 °C
  • London 17 °C

Aquatlonda Türsoy üstünlüğü

Aquatlonda Türsoy üstünlüğü
Triatlon Federasyonu tarafından organize edilen Aquatlon Yarışması Yeniboğaziçi Bedis Plajı’nda gerçekleşti.

Toplam 38 sporcunun start altığı yarışmaya Ares Spor Kulübü, Aspava Spor Kulübü, Tüfekçi Spor Kulübü ve ferdi sporcular katıldı.

2,5 kilometre koşup ardından 1 kilometre yüzen ve tekrardan 2,5 kilometre koşarak finişe ulaşan sporcuların en hızlısı Tüfekçi Spor Kulübü’nden Mert Türsoy oldu. Yarışı 35 dakika 14 saniyede bitiren Mert’i 16 saniye arkasından Ares Spor Kulübü’nden Buğra Korahan Takip etti ve Buğra 2’inci oldu.

Üçüncülük mücadelesi adeta nefes kesti. Neredeyse fotofiniş yapan 3 sporcudan finişe en hızlı giren Aspava Spor Kulübü’nden Şevki Ahcıhoca oldu ve üçüncülüğü elde etti.

Aspava’dan Ekrem Kaide ve Ares’den Hüseyin Arhan ise 1’er saniye farkla finişten depar atarak geçtiler.

Bedis Aquatlon yarışında kadınlar genel klasmanda birinciliği ise Ares Spor Kulübü’nden Ayşa Küçükakça oldu. Yarışı 43 dakika 36 saniyede tamamlayan Ayşa’yı takım arkadaşı Emine Seil Demirkıran 46 dakika 6 saniye ile takip etti. Kadınlar üçüncüsü ise Tüfekçi Spor Kulübü’nden 48 dakika 43 saniye ile Mine Devrim oldu.

 

SONUÇLAR ŞÖYLE

ERKEKLER GENEL KLASMAN

1.Mert Türsoy                                  Tüfekçi                 35:14.1

2.Buğra Korahan                             Ares                      35:30.0

3.Şevki Ahcıhoca                             Aspava                 37:12.3

4.Ekrem Kaide                                  Aspava                 37:14.5

5.Hüseyin Arhan                              Ares                      37:15.9

6.Berk Bağrıkara                              Aspava                 38:31.1

7.Yusufcan Şensoy                         Ares                      38:37.6

8.Mehmet Korkut                           Aspava                 38:57.5

9.İnsel Üstüner                                Tüfekçi                 39:10.8

10.Tuğcan Özkızan                          Tüfekçi                 40:02.8

11.Ersun Hasan                                Tüfekçi                 41:37.8

12.Ahmet Erden                              Ares                      42:10.6

13.Tuncay İbrahimzade                Ferdi                     42:32.5

14.Hasan Sineli Eratlılar                 Aspava                 42:47.1

15.Görkem Güçver                        Ferdi                     43:10.5

16.Özgür Eroğlu                               Aspava                 43:23.5

17.Denis Ehru                                   Ferdi                     43:36.8

18.Sermet Buran                             Tüfekçi                 43:51.3

19.Yankı Karadağlı                           Aspava                 44:16.0

20.Gorkem Ozbilen                        Ferdi                     45:43.4

21.Ali Dükyancı                                Tüfekçi                 47:14.6

22.Kerem Güneşer                        Tüfekçi                 47:32.9

23.Erkan Uyar                                   Ares                      47:49.5

24.Özgü Özyiğit                                Tüfekçi                 48:02.1

25.Cemal Abohorlu                        Aspava                 50:01.2

26.Murat Mehrubeoğlu                   Aspava                 51:58.9

27.Ege Arda Akyürek                     Ares                      56:58.1

28.Doğuş Arman                             Tüfekçi                 57:44.7

29.Hüseyin Sayıl                              Ferdi                     59:38.7

30.Erhan Raif                                    Ferdi                     1:01:26.8

 

KADINLAR GENEL KLASMAN

1.Ayşa Küçükakça                           Ares                      43:36.8

2.Emine Sevil Demirkıran                Ares                      46:06.0

3.Mine Devrim                                 Tüfekçi                                48:43.6

4.Kardelen Demirkıran                    Ares                      51:27.4

5.Pembe Abohorlu                         Aspava                 57:59.5

6.Püren Eda Gözer                         Ares                      58:51.4

7.Fiona Addington                          Ferdi                     1:01:30.8

8.Brigitte Marston                          Ferdi                     1:06:39.3

Bu haber toplam 876 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
K-Pet Süper Lig
STakımOGBMP
1MAĞUSA TÜRK GÜCÜ30244276
2MERİT ALSANCAK YEŞİLOVA SK30185759
3DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ SK30176757
4TÜRK OCAĞI LİMASOL301410652
5YENİCAMİ AK30156951
6BAF ÜLKÜ YURDU301351244
7CİHANGİR GSK301341343
8GÖÇMENKÖY İYSK301261242
9LEFKE TSK301161339
10KÜÇÜK KAYMAKLI TSK301151437
11GÖNYELİ SK301131636
12HAMİTKÖY ŞHSK30971434
13BİNATLI YSK30971434
14DÜZKAYA KOSK30751826
15ÇETİNKAYA TSK30671725
16GENÇLİK GÜCÜ TSK30462018
K-Pet Birinci Lig
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Spor Yeni | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.