Ertuğ Erçin

Ertuğ Erçin

Lefke hayat buldu!

A+A-

İlk devreyi 23 puanla ilk altı içinde bitiren Yenicami, ikinci devrenin geçen yedi maçında çok büyük şansızlıklar yaşayarak sadece 5 puan toplayınca, ligin altından gelen takımların kazandığı puanlar bir anda kendilerini riskli durumun içine çekecek tabloyu gözler önüne serdi. Konuk edecekleri takım da alttan yukarıya gelmeye çalışan Lefke olunca ve Lefke takımı için de ilk devrede kazanılan puanların kredisi tüketilince, ikinci devre adına bu maçı kazanacak takımın üç puandan fazlasını bulacağı gerçekliğini gösteren karşılaşma bu şekilde başladı.

Lefke bu maçı almak istediğini ve onlar için olmazsa olmaz bir maç olduğunu daha fazla sahada mücadele ederek gösterdi. Harika bir serbest atış sonrasında Yılmaz Şipal ile öne geçti. Sonrasında tekrar kalelerinde gol görerek kendilerini sıkıntıya koysalar da bu durum 3 dakika sürdü. Bir köşe atışı sonrası buldukları golle durumu tersine çevirdiler ve devreyi 1-2 önde kapattılar. Hasan Topaloğlu takımları genelde güçlü oyunundan çok güçlü mücadeleci bir takım yaratma konusunda iyi olduğu bilinen bir teknik adam. Teknik olarak geriden oyun kurarak başlayan çok atakları olmasa da oyunda öne geçip koruyamadan kaybettikleri maçlar sonrasında, bu gün oyunun son anına kadar saha da güçlü ve sahanın her noktasına basan bir takım vardı. Kondisyon durumu yavaş yavaş Hasan Hocanın istediği noktaya geliyor diye düşünüyorum. Kalan haftalarda özellikle sahalarında oynayacakları maçlarda eğer maçı eksilmeden sonlandırabilirlerse ligde kalacak oyuncu potansiyeline sahipler. Oyuncuların taktiksel disiplini yüksek ve maçın her anında kazanacak görüntüde olmaları sonucunda zorlu Lefkoşa karşılaşmasından Yenicami'yi 1-3 mağlup edip, kendilerine çok önemli bir kazanç elde ettiler

 

Yenicami takımı hafta içi oynayacağı kupa maçını düşünmüş olmalı ki Yakup, Görkem ve Erdoğan’ı rotasyonlu kullanınca, oyuna istediği gibi başlayamadı. Pas konusunda eksiklik yaşayınca hücuma hızlı geçişler dışında başka seçenekleri kalmadı. Maçın devre arasında Emre Perçinci hamleleri kaçınılmazdı. Yaptığı değişiklikler orta sahada alamadığı oyun ve mücadele üstünlüğüyle birleşince, rakiplerine hiçbir anda üstünlük sağlayamadan mağlup oldular. Oyuncu performansları geçtiğimiz haftaları aratan bir görüntü sergiliyor. Genç takım olmaları erken kırılgan yapıya bürünmelerine neden oluyor. Oyun içinde sakatlanıp çıkan Abaka sonrası oyundan tamamen düştüler ve maçı çevirecek pozisyonları bulamadan maçı kaybedip, düşme potasının nefesini enselerinde hissedecekleri süreci başlatmış oldular. Tekrar ayağa kalkmaları ve bu cendereden çıkmaları için yeni formül üretmeleri gerekmelidir.

 

Maçın Hakemi; Mehmet Sezener sonuca etki edecek bir hata yapmadı. Yardımcılarıyla birlikte iyi bir maçı geride bıraktı. 

 

Maçın adamı; hiç şüphesiz maçın 2 tane adamı vardı. Bir tanesi çok güzel bir serbest atış golü ile perdeyi açan ve kale çizgisinden çıkardığı topla takımına katkı koyan Yılmaz Şipal ve attığı kafa golü ve son dakika yoktan var ettiği bir pozisyonla arkadaşına gol pası veren Kouassi oldu.

Bu yazı toplam 493 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar