Nezihi Beyaz

Nezihi Beyaz

Yenicami rahatladı

A+A-

Genç futbolcuların çoğunlukta olduğu iki takımdan Yenicami gençleri daha iyi olduklarını oynadıklarını oyunla bize gösterdiler.

Maç boyunca Hikmet’in vuruşu dışında rakip kalede tehlike yaratamayan T. Ocağı’nın bu karşılaşmayı kazanması zaten olanaksızdı, öyle de oldu.

Savunmanın solunda oynayan Mehmet Uçar’ın Görkem’i kovalayamaması ve topu kaybettiğinde durması bize sakat olduğunu düşündürürken, Ahmet Hoca kendisini 25. dakikada oyundan aldı. Değişiklikten sonra yerine Mustafa geçti ama O’da Görkem’i durduramadı.

Savunmada hatalar yapan, uzaktan vuruşlardan gol yiyen, orta sahada pas yapamayan ve sürekli rakibe top kaptıran, ileride kaleyi karşıdan görecek pozisyonlarda topları rakip savunmaya veren T. Ocağı’nın gol atma şansının sıfır olmasına şaşırmamak gerekir. Yunus’un cezalı, İsmet’in sakat olduğu T. Ocağı’nda savunmanın göbeğinde asıl yeri orta saha olan Sillah oynadı ama O’nun da çabası yeterli olmadı. Belki deneyimli bir futbolcu ama daha önce savunmanın göbeğinde oynamaması ve kazandığı topları arkadaşlarına atmakta acemilik çekmesi, T. Ocağı’nın topu uzaklaştırmakta zorlanmasına neden oldu. O’na eşlik eden Kemal’de başarılı olamayınca, golleri yemeleri kaçınılmaz oldu.        

İlk yarıda T. Ocağı’nın savunmasının sol kanadını felç eden genç futbolcular Görkem ve Koray, Yenicami’de golün geleceğini belli eden bindirmeler yaptılar ama gol, T. Ocağı futbolcularının faul itirazı yaptıkları bir pozisyonda Hüseyin Paşa’dan geldi. Hüseyin uzaktan güzel bir vuruşla ilk gole adını yazdırdı. İlk yarının bitmesine yakın ilginç bir pozisyon yaşadık. Faul atışı kullanmak amacıyla topa vurmak isteyen Y.Cami futbolcusu ıska geçti, Ali Üçtaş bu topu sürdü, vurdu ve ağlara gönderdi. Hakem Hüseyin Özkan golü iptal etti. Geç verdiği karara Y. Cami futbolcu ve taraftarları itiraz ettiler ama Hakem haklı idi. Birinci nedeni, atış için “Düdüğümü bekle” işareti yapmıştı, sanırım beklemeden oyunu başlattılar. İkinci bir neden de atış için topun başına gelen futbolcu vurmak isterken ıska geçti, Ali, duran topu aldı, sürdü ve vurdu. İkinci bir futbolcuyla temas etmeyen topu, Ali’nin kaleye çekmesi de ihlal nedeni olabilirdi. Neyse ki, bir dakika sonra bu kez Görkem nefis bir vuruşla farkı ikiye çıkardı da, hepsi rahatladılar.

Bu karşılaşma gösterdi ki, Yenicami, T. Ocağı’na göre çok daha iyi genç futbolculara sahip. Bu düşüncem ilk 11’de oynayanlar için değil, sonradan girenler için de geçerli. Golleri atan üç futbolcudan Görkem 19, Hüseyin Arifoğlu ise 17 yaşında. İlk 11’de oynayan Emirhan da aynı yaşlarda. Sonradan oyuna girenlerin yaşları da bu üç futbolcu ile aynı.

Yenicami puanlarını 31’e çıkararak Play Out çizgisinden uzaklaşarak nefes aldı ve rakibi G.G.nin üstüne çıktı. Haftaya K.Kaymaklı’yı konuk edecekler, yenerlerse, bu işi bitirirler.       

Bu yazı toplam 424 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar