Serkan Soyalan

Serkan Soyalan

Futbol Eylül’de seyircili başlayacak

A+A-

KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu, Kıbrıs’a konuştu futbolun Eylül ayında başlayacağını. Tarihte bir sarkma yaşanmayacağını söyledi.

            Futbola verilen 1 sezonluk aranın ardından, Eylül’de yeşil sahalarda düdüğün yeniden çalması için hazırlıklar yapıldığını söyleyen Sertoğlu, hedeflerinin maçları seyircili oynatmak olduğunu da vurguladı.

            Bu moral açısından çökmüş olan ve sahada mücadele edecek olan futbolcuları, canla başla çalışan kulüp yöneticilerini de ciddi anlamda motive edecektir. En önemlisi de futbolu çok özleyen futbolseverleri, yeniden takımları ile buluşturacaktır.

 

 

***

 

“Elimiz kolumuz bağlı kalıyor”

 

            Hamitköy Teknik Direktörü Ahmet Sakallı, Foto Evliya’da yayınlanan programda Beyzade Ünalmış’ın sorularını yanıtladı.

            Son dönemlerin en tartışmalı konularından biri olan BAL Ligi’ne giden oyuncular hakkında rahatsızlığını dile getirdi Sakallı ve “Bizim de oyuncularımız arasında BAL ligine giden oyuncularımız oldu. O konuda biraz rahatsızlığım var. Yıllarca emek verdiğiniz oyuncu, Türkiye’ye gidip şansını deneme kararı veriyor. Sizin sadece eliniz kolunuz bağlı kalıyor. Başarılı olmasından başka bir dilekte bulunamıyorsunuz” dedi.

            İşte tüm bunlar tanınmamışlıktan kaynaklanan sıkıntılar. Tanınmış ülkelerde böyle bir şey ciddi hukuki yaptırımlarla çözüme kavuşturulurken, Sakallı’nın dediği gibi biz elimiz kolumuz bağlı seyrediyoruz.

 

***

 

“Asla yalnız yürümeyeceksin”

 

            Futbolda Avrupa Süper Ligi tartışmaları dur durak bilmiyor. Bu belirsizlik futbol çevrelerini tedirgin ederken, bu organizasyona tepkiler de çığ gibi büyüyor.

            Dün de bu sayfalarda işlemiştik, bu konuyu.

            Bugün de Liverpool’lu futbolculara yer vereceğiz.

            Liverpool futbolcuları ortak bir açıklama yayımlayarak, “Sevmedik, gerçekleşmesini istemiyoruz. Bizim duruşumuz budur. Bu futbol kulübüne ve taraftarlarına koşulsuz ve şartsız bağlıyız. Asla yalnız yürümeyeceksin” ifadelerini kullandılar.

            Tartışmalar ve tepkiler büyürken, Real Madrid Başkanı Florentino Perez de bir karşı açıklama yayımladı ve Avrupa Süper Ligi’nin futbolu kurtaracağını söyledi.

            Avrupa Süper Ligi’nin kulüpleri ekonomik açıdan rahatlatacağını belirten Perez, rekabetçi ortamın maddi gelirlerine vurgu yaptı.

Bu yazı toplam 682 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar