Nezihi Beyaz

Nezihi Beyaz

Yok böyle bir maç

A+A-

İlk yarıda beş, toplamda dokuz gol atılan enfes maçın ilginç tarafı; ilk yarıda Yeşilova 3-0 önde iken, Doğan’ın arka arkaya bulduğu iki gol ile devreyi 3-2 bitirmesi. İkinci yarıda Yeşilova 5-2 önde iken, yine Doğan’ın Kaan’la maçın 89 ve 90. dakikalarında farkı yine bire indirmesi.

DTB’nde Kaleci Cenk belki de en kötü maçlarından birini oynadı. Maçın henüz başında Vakkas’ın, sonra Yasin’in attığı iki golde Çağrı’nın büyük hatası var ama yanından geçen iki topa da müdahale edemedi.

Gökhan’ın attığı golde de topu bir türlü kontrol edemeyince, fark bir anda üçe çıktı.

İkinci yarıda baskılı oynayan Doğan “Şimdi golü bulur” dediğimiz dakikalarda önce Eyüp’ün kale çizgisinde topu filelere göndermesini engelleyemedi, arkasından da topu elinden kaçırdı, Mejdi topu filelere göndererek farkı tekrar üçe çıkardı.

Cenk kötü oynadı da, sanki Yeşilova kalecisi Kemal çok mu günündeydi? derseniz; O da inanılmaz hatalar yaptı. Takımı üç farkla önde oynarken, Kenan köşe atışından topu filelere gönderdi, O sadece seyretti. Yine Kenan’ın köşe atışından gelen topu Ahmet Sönmez çerçeveye yolladı, Kemal yine seyretti.

Anlayamadığım Doğan’ın bu karşılaşma için neden Lapta sahasını tercih ettiği. Bir kere küçük, bu böyle sahaya alışık olan ve Lapta’da antrenman yapan Yeşilova’nın arzu ettiği bir tercih olmuş. Ayrıca, Girne Mete Adanır Stadı’nın zemini bozuk diye düşünülmüşse, Lapta sahasının da zemininin ondan aşağı kalır bir yeri yok.

Kenan, inanılmaz çalıştı. Koştu, kanatları hallaç pamuğu gibi attı, kornerden gol attı, yine kornerden asist yaptı.  

Billy’nin eksikliği Doğan için elbette handikap ama kaleci Cenk, savunmanın sağında oynayan Çağrı, stoper Farouk ve Sercan gününde değillerdi. Yenilginin nedenlerini ararlarsa, bunları sayabilirler ama ben öncelikle saha seçimi diyorum.

Yeşilova, gerçekten güzel futbol oynuyor. Bakmayın siz dört gol yediklerine. Kemal gününde olsa, belki de maçı ilk yarıda koparırlardı. İlk golü atan Vakkas sakatlık nedeniyle erken çıkmak zorunda kaldı. Mejdi, savunmada zorlansa da, köşe atışında gelip golünü attı. Aksel, ilerleyen yaşına rağmen top tekniği ile harika işler yaptı. Billy Mehmet, belki gol atmadı ama bu yaşta DTB savunmasını çok zorladı, çok koştu. Yasin yine golünü attı. Hemen tümü verilen görevlerini yaptılar ama Fidelis’i ayrı geçmek gerekir. Çok koşuyor, topun olduğu her yerde Onu görmek olası. Top tekniği mükemmel; hızlı çalımlarla Doğan kalesine defalarca gelip arkadaşlarını pozisyona soktu. Belki gol atmadı ama hemen her gole katkı koydu.

Yeşilova, oturmuş kadrosu, oyun sistemi ve birbirlerini tanıyan ilk 11’i ile şampiyonluğun en başta gelen takımlardan birisi. Yedek kadrosu yeterli olmayabilir ama sakatlık olmaz, devre arası da bir-iki iyi ismi kadrosuna dahil ederse, yıllardır bekledikleri şampiyonluk gerçekleşebilir.

Bu yazı toplam 619 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar