Coşkun Ulusoy

Coşkun Ulusoy

Beklentinin altında bir derbi…

A+A-

            Maça daha hızlı ve baskılı başlayan taraf Yenicami takımı oldu. Rüzgarı da arkasına alarak baskıyı artırmaya çalışsa da gerekli varyasyonların eksikliği nedeni ile bunu başaramadı. Küçük Kaymaklı takımı maça geçmiş haftalara nazaran daha durgun başladı. Alışık olduğumuz varyasyonları ilk 30 dakikada pek göremedik. 30. dakikadan itibaren oyunda dengeyi kuran Küçük Kaymaklı kendisini öne geçiren golü de bulmayı başardı. Birbirinin kopyası arka arkaya yaptığı ataklarla golün geleceğini haber veriyordu. Orta sahada kısa paslar ve akabinde defans arasından atılan toplarla pozisyon yarattı.

            Yenicami takımı orta sahada çok fazla pas yapamadı, gerektiği anda pres yapamadı ve bunun da bedelini golü kalesinde görerek ödedi. Yenicami bu maçta defans arasına atılan toplarda zafiyet gösterdi ve sıkıntı yaşadılar.

            İkinci yarıya her iki takım da aynı ilk on birleri ile başladılar. Bu devreye Küçük Kaymaklı takımı 2. bölgede baskı yaparak Yenicami takımının futbol oynamasına müsaade etmedi. 2. bölgede kazandığı toplarla da tehlikeli ataklar geliştirmek istedi ve bunda da başarılı oldular. Son vuruşlarda daha başarılı olabilselerdi maçı daha erken koparabilirlerdi.

            Yenicami takımı bu maçta bloklar arasındaki kopukluklar nedeniyle oyun kurmada sıkıntılar yaşadı. Orta alanda yediği baskıyı bir türlü kıramadı. Forvet hattı durgundu. Defans hattında pas hataları yaptılar. Eksik oyuncuların çokluğu da takımı etkilemiş görünüyor. Maçı çevirecek pozisyonu bulsalar da değerlendiremeyince karşılaşmadan mağlup ayrıldılar.

            Bu maçta Küçük Kaymaklı takımından Felix ve Muhammet Nazik göze batan oyunculardı. Çok çalıştılar ve takımın galip gelmesinde önemli rol oynadılar.

Bu yazı toplam 1292 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar