Nezihi Beyaz

Nezihi Beyaz

Skora bakmayın siz

A+A-

T. Ocağı konuk ettiği Gönyeli’yi bir farkla yenerek üç puanı aldı ama bu skor Gönyeli’nin iyi oluşundan değil, T. Ocağı futbolcularının kaçırdığı pozisyonlardan ve Gönyeli kalecisi Mustafa Dağman’ın yerinde kurtarışları ve doğru zamanda çıkışları sayesinde oldu.

Takımın futbolcusu olmasına rağmen, anlaşmazlık nedeniyle Lig’in ilk yarısında forma giyemeyen Remzi, karşılaşma boyunca sayısız gol pozisyonuna girmesine rağmen biri hariç bunları değerlendiremedi. Ama bunun suçu onda değil, O’nun aylarca antrenman yapmasına ve maç eksiği oluşmasına neden olanlarda. Son 10 gündür takımı ile çalışmaya başlayan Remzi, eminim yakında eski formunu yakalayacak ve gollerini atacaktır.

T. Ocağı’nın, sezonun ilk yarısında en büyük handikapı gol yollarındaki beceriksizliği idi, Remzi ile bu eksiğini kapatmış oldu. Üstelik, kanatlarda İbrahim Köse ve Doğukan da Remzi’yi besleyen futbolcular olarak dikkati çektiler. Yeni transfer Ousman Sillah orta sahaya dinamizm getirmiş. Ertaç’ın adam markajı eksikliğini kapattığı gibi, hareketli futbolu, hızı, adam geçmesi ve hücuma katkısı ile dikkati çekti.

Bu kadro ile T. Ocağı’nın artık hızla üst sıraları zorlayacağı kesin. Yeter ki, Remzi maç eksiğini kapatsın.

Gönyeli takımı, Süper Lig deneyimi az futbolculardan kurulu. Kaleci Mustafa hariç savunma çok hata yapıyor. Savunmanın iki kanadında oynayan Berkay ve Ahmet Eser rakiplerini arkalarına kaçırmakta rekor kırdılar.

Savunmanın önündeki orta saha futbolcuları, Ocak futbolcularının attıkları toplara müdahalede geciktikleri için çok sayıda pozisyon verdiler. Hava toplarında etkisizler, kazandıkları topları da ayaklarında fazla tuttukları için kaybediyorlar.

Osita, topla hızlanan ve kolay rakibi geçebilen bir futbolcu ama orta sahadan ve kanatlardan destek alamadığı için Ocak ceza alanı içinde yalnız kaldı.

Gönyeli’nin neredeyse yarısı genç futbolculardan kurulu; ellerinden geleni yapıyorlar ama Süper Lig için deneyim kazanmaları zaman alacak.

Gönyeli’nin tek şansı, direkt düşecek takım sayısının bir olması. Hamitköy, Çetinkaya ve Gençlik Gücü arasından sıyrılabilirse, Afün Hoca’nın katkıları ile Süper Lig’de kalabilirler. 

Bu yazı toplam 1147 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar