Coşkun Ulusoy

Coşkun Ulusoy

Beş gol var ama futbol?

A+A-

Başkent’in iki güzide ekibi Yenicami ve Küçük Kaymaklı arasında oynanan karşılaşma gol açısından tatmin edici ama futbol açısından çok da keyifli değildi. Her iki ekibi karşılaştırdığımız zaman hem oyuncu kalitesi, hem de oyuncu fiziği açısından Yenicami takımı daha iyiydi. Peki, sahadaki futbol öyle miydi? Tabi ki hayır… İkinci yarı öyle bir başladı ki istatistik çıkarsak herhalde iki takım da yüzde 90 pas hatasıyla oynadı.

İlk yirmi dakikada Yenicami takımı 3. bölgede baskı yaparak kazandığı toplarla tehlike yaratmaya çalıştı ancak yaptıkları pas hataları nedeniyle tehlike yaratmakta zorlandı. İlk yarıda atılan karşılıklı birer gol duran top ve Yenicami kalecisi Ercan’ın yaptığı pas hatası sonrası Felix’in uzaktan attığı şut sonrası geldi. Her iki takımın da organize ataklarını göremedik. Yenicami takımı, topu basan ayağa oynamaya çalışan bir takım görüntüsündeydi. İlerde basarak kazandığı toplarda en erken zamanda Sylla’ya aktarıp pozisyon üretmeye çalıştı. Sylla’nın beklenen performanstan uzak olması ve yapılan pas hataları sonucu pozisyon üretemediler.

Küçük Kaymaklı takımı ilk yarının bazı bölümlerinde kendi sahasına yaslanıp kazandıkları toplarla hücum hattında bu maç görev alan Felix, Yağış ve Hasan Çelik ile gol bulmaya çalıştılar. Son paslarda yaptıkları hatalar neticesinde pozisyon bulmakta zorlandılar.

İkinci yarıya her iki takımda pres yaparak başladı. Her iki takım da pas yapmakta zorlanınca pozisyon üretilemeyen ve orta saha mücadelesi şeklinde geçen bir karşılaşma oldu. 73. dakikada gelen Yenicami’nin ikinci golü sonrası maçın seyri bir anda değişti. 75 dakika beklediğimiz aradığımız heyecan maçın son 15 dakikasına sığdı. Sahada inanılmaz bir mücadele başladı pozisyonlar ardı ardına gelmeye başladı ve bulunan karşılıklı goller sonrasında maçı kazanan 3-2’lik skorla Yenicami oldu.

Maçın son 15 dakikasındaki futbol heyecan vericiydi. İki takımda son 15 dakikadaki oyunlarını maçın geneline yayamadılar ve karşılaşma beklentilerin çok altında seyretti. Sahada daha derli toplu görünen Yenicami takımı hak ettiği bir galibiyet aldı.

Bu yazı toplam 2513 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar