Ertuğ Erçin

Ertuğ Erçin

DENGESİZ TERAZİ

A+A-

Geçtiğimiz haftayı istediği sonuçlarla alamayan iki takımın mücadelesinde, rüzgârı da arkasına alan Miracle Karşıyaka takımı, maça daha istekli başladı. Uzun oynayarak Pote’nin indireceği toplarla sonuca gitme planları vardı. Caner Oshan’ın yapmayı düşündüğü bu oyun planı çok etkili olmayınca, takımın kazandığı taç atışı sonrası sıkışan oyunun yönünü değişerek genişlik kazandıran Pote, sonrasında ise öne ve ayağa yapılan üç olumu pas sonucunda, göğüs pasıyla topu Burak Koçar’a aktardı. Burak topun gelişine harika bir vuruşla Karşıyaka’yı 1 - 0 öne geçirdi. İlk devrenin sonuna kadar yine uzun topla denemelerde bulunmaları çok anlamsızdı. Kadir Hakel, takımına sürekli uyarılarda bulunarak ikinci golü kalelerinde görmeme adına çok çaba gösterdi. Amacı ilk devreyi gol yemeden kapatmaktı. Fakat günün iyilerinden Mustafa Vardi’nin kısa düşen geri pası sonrasında Felix araya girerek durumu 1-1 yaptı ve ilk devre bu skorla tamamlandı.

İkinci yarıya defanstan uzun topla çıkma yerine, ayağa pas yapabilen Ahmet Hatay ve Rahmi ikilisiyle oyunu tamamen kontrol eden Karşıyaka, Diatta’nın pasıyla günün adamı Burak Koçar takımını tekrar öne geçirdi ve Karşıyaka gol yağmuru başlamış oldu.

Gerek oyun olarak, gerekse mücadele olarak Küçük Kaymaklı çok etkisizdi. İşler iyi gitmeyince takımın yükünü çekecek yıldız oyuncu sayısı az. Bu nedenle, daha çok takım mücadelesine ve üretebilme adına daha yardımlaşarak oynamaları gerekiyor. Tüm maç boyunca belki de 5 pas bile yapamadılar. Felix ve Billy ile sadece bulacakları geçiş oyununa bel bağlayan bir görüntü çizdiler. Maç boyunca Halil Turan’a bir kenar ortası bile getiremeyen etkisiz bir takım görüntüsündeydiler.

Hakem değerlendirmesi; Hüseyin Eyüpler fit ve pozisyonlara olan yakınlığıyla dikkat çekti. Hatasız bir maç yönetti. Yardımcı hakemleri Özal Çağlayan ve Selim Kaynarca ile çok uyumlu bir yönetim sergileyip hatasız bir maçı geride bıraktılar.

Maçın Adamı; İki gol, bir gol pasıyla maçı 3-1’e getiren Burak Koçar oldu. Maçın ilk dakikasından son anına kadar sahanın en istekli oyuncusuydu. Kalitesi tartışılmayan, teknik becerisi yüksek bir oyuncu olan Burak, izlemekten keyif aldığımız bir oyun sergiledi ve günün hak ederek yıldızı oldu.

Son olarak, Pote neredeyse hiç yorulmadan 2 gol attı ve arkadaşlarına alan yaratarak kendini gösterdi. Ön tarafta Diatta, Burak, Pote ve Toykan birçok takımın başlarına dert açacaklarını gösterdiler.

Küçük Kaymaklı takımı bu maçı unutup, oyunu ön tarafta oynamayı kurgulayarak, defans hattını çok geride kurmayarak, Felix, Halil ve Billy’ yi desteklemeleri gerekiyor.

 

Bu yazı toplam 946 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar