Coşkun Ulusoy

Coşkun Ulusoy

Tek taraflı maç…

A+A-

Maçın ilk dakikaları dışında oyun tamamen China Bazaar Gençlik Gücü takımının üstünlüğünde geçen bir ilk yarı izledik. Gençlik Gücü takımı Mesarya ceza alanına çok rahat girdi ancak 30’uncu dakikaya kadar gol atma başarısı gösteremedi. Baskısını artıran Gençlik Gücü 30 ve 44’üncü dakikalarda bulduğu gollerle devreyi 2-0 önde kapattı.

Mesarya takımı karşılaşmaya savunma oyuncularından 3 eksikle başlamak zorunda kaldı. Bu nedenle Gençlik Gücü ataklarını durdurmakta zorlandılar. Kazandıkları toplarla da ileri uçta görev alan Mustafa Yaşinses’i buluşturarak tehlikeli olmaya çalıştılar ancak iki yan top dışında pek başarılı olamadılar. İlk devre Gençlik Gücü takımının baskılı ve üstün oyunu bunun karşılığında da Mesarya takımının kontra atak arayışı şeklinde geçti.

İkinci yarı da ilk yarının kopyası gibi başladı. Pozisyon bulan takım baskılı oyununu sürdüren Gençlik Gücü oldu. Bunun sonucunda da 3.golü buldu. Bu golden sonra oyun tamamen değişti. Her ne kadar bu golden sonra oyun dengelense de, pozisyonları bulan takım yine Gençlik Gücü oldu. Buldukları pozisyonları da çok rahat harcadılar, aksi halde maçın skoru çok daha farklı olabilirdi.

Mesarya takımı maçın genelinde üretken olamadı. 1-2 kafa vuruşu dışında akılda kalacak bir pozisyon üretemediler. Savunmadaki eksik oyuncuları, takımı savunma yönünden çok fazla etkilemiş göründü. Rakip takıma çok fazla boş alan bıraktılar, bunun sonucunda da rakibine çok fazla gol pozisyonu verdiler.

Gençlik Gücü takımı maçın neredeyse tamamında üstün oynadı. Çok fazla pozisyon bulmalarına rağmen attıklarından çok daha fazlasını harcadılar. Üstün oyununun sonucunda 3 golle 3 puan alarak haklı ve rahat bir galibiyet elde ettiler.

Maçta Gençlik Gücü takımından Necati, Mahmut ve İbrahim köse öne çıkan isimler oldular. Bir dip not da Peter Ebi’ye…  Maç 3-0 iken yediği kırmızı kart ne oyunculuğuna, ne de profesyonelliğine yakışmadı. Bu kalitede bir oyuncunun daha dikkatli olması gerekir.

Bu yazı toplam 1063 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar