Serkan Soyalan

Serkan Soyalan

Çetinkaya daha güçlü gelecek

A+A-

Adını Çetinkaya efsaneleri arasına yazdıran bir isimdir Turan Altay. Önceki gün atılan imzalarla yeniden sarı kırmızılıların başına geçmiş ve yeni dönemdeki planlamasıyla ilgili de açıklamalarda bulundu.

            Deneyimli teknik direktör, Çetinkaya’nın yerinin kendisi için bambaşka yerde olduğunu söylerken, bu sezon 1. Lig’de mücadele edecek olan ve tarihinde ilk defa vizyon ligin altında olacak olan takımının da, kendisinin de ilk kez bu deneyimi yaşayacağını vurguladı.

            1 Haziran’da takımıyla birlikte çalışmalara başlayacak olan Altay ve ekibi, ihtiyaç olan yerlere transferler için de temaslara geçileceğini söyledi.

            Bu sene Süper Ligi izlerken, bir yandan da alt ligde Çetinkaya’nın neler yapacağını izleyeceğiz, onlar için acı bir deneyim olacaktır muhakkak, ancak her yaşanandan dersler çıkararak, bundan sonrası için ciddi dersler çıkarılarak, alttan daha güçlü bir Çetinkaya’yı ileriki sezonlarda Süper Lig’de izleyeceğiz.

 

***

 

Dumlupınar’dan duyarlılık

 

            Yonpaş Dumlupınar, son zamanlarda gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleri ile dikkat çekiyor.

            Bu bağlamda Evrensel Çocuk Hakları Derneği ile yapılan işbirliği ile 2021-2022 Sezonu Çocuk Hakları Farkındalık Sezonu olarak ilan edildi.

            Yapılan anlaşma ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Y. Dumlupınar Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Aranır, yıl boyunca Evrensel Çocuk Hakları Derneği ile işbirliği içerisinde birçok etkinlik organize edeceklerini vurguladı.

            Y.Dumlupınar Genel Koordinatörü Asya Alpler de pandemiden dolayı kapalı kalınan dönemde, sosyal sorumluluk projelerine ağırlık verdiklerini söyledi.

            Kutluyoruz, alkışlıyoruz, “örnek teşkil etsin” diyoruz…

 

***

 

Juve ve Buffon kupaya uzanırken

 

            İtalya’da Juventus, İtalya Kupası finalinde Atalanta’yı 2-1 yenerek 14’üncü kez kupaya uzandı.

            Siyah beyazlıların bu kupayı alması normal bir durum olsa da, bu kupaya uzanırken bir takım veriler de yeniden İtalya futbol literatürüne işlendi.

            Bunlar, takımının başında kupaya uzanan Teknik Direktör Andrea Pirlo hem oyuncu, hem de teknik direktör olarak kupaya uzanan 4’üncü teknik direktör oldu.

            Öncekiler, Luis Monti, Carlo Parola ve Dino Zoff…

            Bir de Buffon’a ayrı bir parantez açmamız gerekiyor.

            43 yaşındaki efsane kaleci Gianluigi Buffon, İtalya Kupası’nı 1990’larda, 2010’larda ve 2020’lerde kazanarak, 3 ayrı 10 yılda bu sevinci yaşadı.

            Gelecek kariyeri ile ilgili de konuşan Buffon, Juventus’tan ayrılıp kariyerine devam edebileceğini de söyledi. Yani seneye Buffon’u başka bir takımın kalesini korurken de izleyebileceğiz.

            Juventus’tan ayrılma nedenini de önündeki sezonlarda, daha fazla forma şansı bulmak istemesi.

Bu yazı toplam 1007 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar