Nezihi Beyaz

Nezihi Beyaz

Ateşle oynuyorlar

A+A-

Bir puana razı olarak, yani aralarındaki puan farkını koruyarak Girne’den dönmeyi arzulayan rakibin karşısında birçok fırsatı harcayıp, üstelik son dakikalarda bir de ikinci golü yersen, resmen ateşle oynuyorsun demektir.

İkinci yarıda penaltıyı kurtarmasına rağmen, T. Ocağı kalecisi Hüseyin bugün inanılmaz hatalar yaparak bir ölçüde mağlubiyete yeşil ışık yakanlar arasında oldu. Daha karşılaşmanın başlarında hatalı çıkış yaptığı için topla buluşan Hasan Evren, boş kaleye topu yuvarladı, Bilal çizgiden ayağı ile uzaklaştırdı. Hasan Çakır’ın uzaktan kaleye çektiği şutun ağlara gitmesini ise sadece seyretti. İlk yarının son dakikalarında, iki arkadaşı Felix’le mücadele ederken yine ceza alanı dışına çıktı. Topu alamayınca kale boş kaldı, şanslıydı, Felix bu topla buluşamadı.

Hiç mi iyi şeyler yapmadı derseniz; haksızlık etmeyelim, ilk yarının sonlarına doğru Ahmet Hatay’ın sert şutunu mükemmel çıkararak golü önledi, ayrıca ikinci yarıda penaltıyı kurtardı.

T. Ocağı, Kaymaklı karşısında sıkça pozisyonlar buldu ama başta Doğukan, Remzi ve Ertaç bu fırsatları değerlendiremediler. Doğukan, 90 dakika arı gibi çalışan, sahanın hemen her yerinde gördüğümüz çok koşan bir futbolcu, ancak kaleyi karşıdan gören vuruşlarda etkili olamıyor. Remzi, gol vuruşu dışında neredeyse sahada yoktu. Sillah, orta sahada Ertaç’ın açığını Doğukan ile birlikte kapatıyor ama hücum ataklarında etkisi yok.

Bilal ve İlker Tek savunmanın göbeğinde iyi işler yaptılar, ancak Tuğrul’un altı pas içinden kafa ile attığı galibiyet golünü bizim gibi izlediler.

K. Kaymaklı futbolcuları, belki bir puan için geldikleri deplasmandan üç puan alarak ayrılınca, haklı olarak çok sevindiler. Bu galibiyet onları Play Out çizgisinden oldukça uzaklaştırabilir.

Kaleci Raif, önünden geçen topu seyredince, Remzi bu ikramı gole çevirdi. İki kalecinin de kötü gününde olduklarını düşünüyorum. Belki de kendilerine fazla güvenden bazen saçma-sapan hareketler yapabiliyorlar, haliyle bunlar da golle sonuçlanabiliyor.

Belki gol atmadı ama sahanın en iyisi tartışmasız Felix idi... Topla hızlanması, kısa boyuna rağmen rakip savunma ile mücadelesi, faul yapılmasına rağmen, kendini yerlere atmayarak mücadele etmesi elbette izleyenlere keyif veriyor.

Savunmada hatalar yapan K. Kaymaklı, şanslıydı, çünkü Ocak forvetleri etkili vuruşlar yapamadılar. Kale önünde kaçırılan bu fırsatları başka bir takım rahatlıkla değerlendirebilir, K. Kaymaklı puansız da dönebilirdi.

 

Bu yazı toplam 609 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar