Nezihi Beyaz

Nezihi Beyaz

Antrenman maçı

A+A-

Yani, hemen hemen şampiyonun ve düşecek takımın belli olduğu, salt Play Out sonucu düşecek son takımın belli olacağı bir Lig karşılaşmasının antrenman maçı şeklinde geçmesi yadırganmamalı.

En azından Doğan T. Birliği için öyle; İlk yarı farkı üçe çıkarınca, ikinci yarıda gençleri oyuna alarak taraftarlara izleme olanağı vermesi dışında, bir de Arda’yı kazanmaları onlar adına bir kazanç.

Aynı şeyleri Gönyeli için de söyleyebiliriz. Genç oyuncuları gelecek sezon için pişirmeleri, hangilerinin takımda oynayabilecek kıvamda olduğunu görmeleri açısından da önemi vardı bu karşılaşmanın.

Yoksa, Gönyeli bu kadro ile DTB için bir gömlek küçük gelir. Gönyeli’nin kalecisi Mustafa, karşılaşmanın başında yaptığı kurtarışlar ile golü önledi ama dönen topu Billy ağlara göndererek perdeyi açtı. Gönyeli’nin savunması, DTB futbolcuları karşısında gerçekten acizleri oynadı. Billy, Tansel, Halil, hatta Farouk atakları ve kaleye çektikleri şutlarla Gönyeli savunmasını bunalttılar.

Farouk, başlı başına joker gibi bir futbolcu. Savunmanın hemen her yerinde oynuyor, orta sahada oynuyor, kanatlara koyuyorsun hiç sırıtmıyor, hatta forvet bile oynuyor. Üstelik gol de atıyor.

Billy, zayıf savunma karşısında adeta resital yaptı. İki gol attı, birçok da gollük pozisyonların içinde bulundu. Oyuna sonradan giren Arda, “Ben pivot santraforum, farkında değil misiniz” dercesine kafa ile öyle güzel iki gol attı ki, Doğan için büyük bir kazanç olduğunu gösterdi.

Gönyeli, sanırım gelecek sezon Birinci Lig için kadrosunu belirlemek adına karşılaşmalara çıkıyor. Zorlu rakipleri ile oynuyorlar. Bunlardan puansız ayrılmaları normal elbette ama rakipleri bu arada farkı açarlarsa, Lig’de kalma şansları hiç olmayabilir.

Tek şansları genç futbolcuları; iyi niyetle koşuyor, mücadele ediyorlar, bu arada da deneyim kazanıyorlar. Üstelik pas yapmaları, top kazanmaları, farka bakmadan rakip alana ısrarla giderek gol şansı için uğraşmaları takdir edilecek hareketler.

Belki düşecekler ama eminim gelecek sezon Birinci Lig’in tozunu atacaklar. Aynı şekilde geçen sezon ilk karşılaşmalarda GHE için de düşeceğini yazmıştım ama en azından Gönyeli futbolcuları onlar gibi acemice hareketler yapmıyor, sahada komik durumlara düşmüyorlar. Tam tersine yenilseler bile, zaman zaman güzel hareketler yaparak golü düşünüyorlar.

Afün Girgen’in bu takıma kattığı fark da bu olsa gerek.

 

Bu yazı toplam 596 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar