Nezihi Beyaz

Nezihi Beyaz

Savunmaları geçemediler

A+A-

Pozisyonu bol ama gol atılamayan böyle bir maçı herhalde çok az izlemişizdir. Kalecilerin, özellikle Raif’in birçok pozisyonda kalesini gole kapadığı karşılaşmada, eğer Özgür’ün yerine son 20 dakikada oyuna giren Arda, biraz becerikli olsa, Kaymaklı’nın maçı kazanması işten bile değildi.

Doğan Türk Birliği, ilk yarıda orta saha üstünlüğünü kuramayınca, Küçük Kaymaklı pozisyonlar buldu. Tansel, sanki misafir gibi sol kanatta maçı izledi. Doğukan, pas hatalarında rekor kırdı. Sercan da, Ali Akbulut da orta sahada çok top kaybı ile oynadılar. Rakip kaleye gönderdikleri toplar, ya doğrudan Kaymaklı savunmasının ayağına gitti, ya da kalabalık savunma arasında yalnız kalan Billy ve Halil bu topları etkili kullanamadılar.

Kaleci Cem, karşı karşıya pozisyonlarda başarılı oldu ama eli ile topu oyuna sokamadığı için uzun kullandığı topları arkadaşları efektif kullanamadılar. Savunmanın ortasında Ahmet hemen her topu kesti. Tek zorlandığı kişi, savunmada oynayan diğer arkadaşları gibi Felix oldu. Salih, sakatlık sonrası uzun aradan sonra ilk kez formayı kaptı, oyunda kaldığı sürece de görevini yaptı. Farouk, savunmanın sağında başarılı olduğu gibi, zaman zaman hücuma çıkarak Billy ve Halil’e pozisyonlar hazırladı.

Halil ve Billy, birkaç kez pozisyon buldular, topu çerçeveye de gönderdiler, ancak kaleci Raif bu topların gol olmasına izin vermedi.

İkinci yarıda baskılı oynayan Doğan Türk Birliği, orta sahasının pas yaparak çıkması ile pozisyonlar buldu. Billy’in vuruşu, Afün kafası ve Tansel’in boş kaleye kaçırdığı pozisyonlarda Raif’i geçemeyince gol yapamadılar.

Küçük Kaymaklı, orta sahada oynayan futbolcularının, ilk yarıda Doğan Türk Birliği savunmasının arkasına attığı toplarla tehlike yarattılar. Özellikle, Felix’in yarattığı pozisyonlarla şans buldular. Özgür ve Felix’in kaleye gönderdiği vuruşları, ya savunmanın göbeğinde oynayan Ahmet kesti, ya da Cem bu topların gol olmasına izin vermedi.

İkinci yarıda savunmasına yaslanan Küçük Kaymaklı futbolcuları, kazandıkları toplarla hızla çıkarak pozisyonlar aradı. Felix’in, rakiplerini kolayca geçmesi sonucu buldular da, ancak önce Özgür, kaleci Cem ile karşı karşıya topu Onun üzerine gönderdi, top geri geldi. Özgür’ün yerine oyuna giren Arda ise son on dakikada üç kez kale önünde topla buluştu, ilk ikisinde vurmakta geciktiği için, sonuncuda da ıska geçtiği için üç önemli pozisyonu değerlendiremeyince, gol yapamadı.

Kaymaklı tarafı, ikinci yarıda, Doğan savunmasının Felix’e ceza alanı içinde yapılan hareketin penaltı olduğu konusunda ısrarlı oldular ama hakem Mehmet Sezener pozisyonu devam ettirdi. Direk önümüzü kestiği için net göremediğim bu pozisyonu yorumlamak herkes için haksızlık olur diye düşünüyorum.      

 

Bu yazı toplam 522 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar