Coşkun Ulusoy

Coşkun Ulusoy

İkili mücadeleden Doğan galip çıktı… 

A+A-

Maçın tamamı ikili mücadele oranı yüksek, fazla pozisyon üretilmeden, bazı zamanlarda topun yere inmediği, ikili diyaloğun yüksek olduğu bir karşılaşma oldu. İki takım da orta sahasını kalabalık tutup pozisyon vermeme adına çalıştı ve bunda da başarılı oldular.

İlk yarı için anlatılacak çok fazla olay yok. İki takımın da orta sahayı geçmekte pek başarılı olamadığı, orta sahada oyunun sıkıştığı bir ilk yarı oldu. Hem Mesarya, hem de Doğan Türk Birliği takımları yakaladığı pozisyonları rakip takımın hücuma çıkarken kaptırdığı toplar sayesinde buldular. Maç boyunca iki takım arasında açıkça görünen fark Doğan Türk Birliği takımının orta sahadaki fiziksel üstünlüğüydü. Hemen hemen tüm ikili mücadeleleri kazandılar. Bu da, onlara oyunu kontrol etme şansı verdi. Mesarya takımı ikili mücadeleleri kazanamayınca organize atak geliştiremedi ve neredeyse pozisyon dahi bulamadı.

İkinci yarıda da hiçbir şey değişmedi. İkili mücadelelerin fazla olması, takımlara belli bir süre sonra yorgunluk vermeye başladı. Bunun neticesinde daha diri görünen Doğan Türk Birliği oyunu kontrol etmeye devam etti ama pozisyon üretebildiler mi? Tabi ki hayır... İkinci yarı adına akılda kalan tek pozisyon Doğan Türk Birliği takımının kontra atağında yakaladığı 3’e 1 pozisyon ve yabancı oyuncusu Billy Michael’in akıl almaz bir şekilde harcaması. Oyunun geneli orta saha mücadelesi şeklinde geçen ve Doğan Türk Birliği’nin 1-0 kazandığı bir maç oldu.

Doğan Türk Birliği takımının orta sahası çok mücadele etti. İkili mücadelelerde üstünlüğü Mesarya takımının pozisyon üretememesini sağladı. Ali Akbulut ve Sercan Demirman dikkat çeken isimlerdi.  

Bu yazı toplam 872 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar