Nezihi Beyaz

Nezihi Beyaz

Saha değil, sanki tarla

A+A-

Adı Süper Lig ama futbol oynanan zemin ancak mahalle maçlarına yakışır. Kimse Cuma gecesi oynanan TOL-DTB maçı öncesi ve maç esnasında yağan yağmuru bahane etmesin. Geçen sezon bu sahada hiç futbol oynanmadı. Bu sezonun ilk maçı oynanmadan önce de zemin nadasa bırakılmış tarla görümünü andırıyordu. Geçmişte en bakımlı saha olan Mete Adanır Stadının zeminine anlaşılıyor ki, artık bakım yapılmıyor.

Girne Halk Evi, bildiğimiz gibi; Biraz kaleci Burak, biraz Yankı ve Chibuzor. Gerisi hikaye. Beş gol yemesine rağmen Girne’nin en iyisi kaleci Burak’tı desem, kimse inanmaz. Burak, birçok pozisyonda topu çıkarmayı başarmasa, sonuç çok daha farklı olabilirdi.

Bu takımın maç kazanması mucizelere bağlı. Topu arkadaşlarına atmasını beceremiyorlar. Çalım atmasını ise Yankı ve Chibuzor hariç yapabilen yok. Rakip bastırınca, elleri ayakları dolaşıyor. Hiçbiri zemini bahane etmesin, top teknikleri o kadar zayıf ki, bu saha rakiplerinden çok onların işine gelirdi ama ağır zemin onları da yordu haliyle.

Uzun zamandır forma giymeyen Samet, 61’de girdi, 69’da kırmızı kartla oyun dışına çıktı. Berhan, kendisine faul yaptı diye hakem kararını beklemeden cezasını kendi vermeye kalktığı için Berhan’ı teakwondo’cu gibi kaldırdı ve yere attı, zaten mağlup durumdaki arkadaşlarını da 10 kişi bıraktı. Haliyle, 2-1’lik skor oldu 5-1

Cihangir haftalardır nasıl maç kazanamamış hayret. Girne karşısındaki oyunlarını görünce şaşırmamak elde değil. Ağır zemine rağmen pas yapıyorlar, uzun toplarla çıkıyorlar, hücumda çoğalıp inanılmaz şık goller atıyorlar.

Selçuk, ilk yarıda çok güzel bir gol attı. İkincisi de ağlara giderken, Musa rol çaldı ve top çizgiyi geçmeden vurarak arkadaşının golünü sahiplendi. Zihni ve Michali, birbirinin kopyası öyle güzel goller attılar ki, şapka çıkarmamak olası değil. Taner de şık vuruşla perdeyi kapatan futbolcu oldu.

Cihangir’in bunca hafta galip gelememesinin nedenleri sanırım başka. Bu kadronun Süper Lig sıralamasında üst sıralarda olmaması bana ilginç geldi. Ya, Girne Halk Evi zayıf bir takım ve son yirmi dakikayı 10 kişi oynadı diye şov yaptılar, ya da Toygar Hoca bazı şeylere imza atmış.

Her neyse ne; anladığım, bu moralle tekrar kazanmaya başlamaları sürpriz olmaz.

Bu yazı toplam 1264 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar