Coşkun Ulusoy

Coşkun Ulusoy

Futbol yok ama puan var…

A+A-

Maç için anlatacak bir şey yok aslında. Maçın son beş dakikası olmasa bu sayfayı boş bırakabilirdim. Maça giderken heyecanlı bir maç olacağı düşüncesiyle gitmiştim ama hiç de beklediğim gibi bir maç olmadı. Her iki takım da top rakipteyken tamamen kendi sahasına kapanıp rakibi pas yapması için çok rahat bıraktılar. İlerde baskı yapan yok, rakibini rahatsız eden yok. İki takımda sadece gol yememek için sahaya çıkmıştı sanki. Tamam, savunma yaparken böyle oynamak doğru olabilir ama hücumda da olumlu işler yapmak gerekir. Eğer ki maçı kazanmak istiyorsanız.

            Dumlupınar takımı kendi sahasına çekilen, rakibe boşluk bırakmayan bir takım görüntüsü verdi. Ancak hücumda da hiçbir varlık gösteremediler. Maçın son beş dakikası hariç neredeyse pozisyon bulamadılar. Maçın son beş dakikasında bir anda vites artırdılar. Eğer bunu yorgunluk varken yapabiliyorsanız maçın genelinde de yapabilmeniz gerekir. Çok pas hatası yaptılar özellikle son paslarda daha dikkatli olmaları gerekir.

            Küçük Kaymaklı takımı da top rakipteyken tamamen kendi sahasına çekilip Dumlupınar takımına pozisyon şansı vermedi. Onlar da hücumda çok pas hatası yapınca pozisyon üretmede sıkıntı yaşadılar. Dumlupınar takımının son on dakikada baskı kurmasını fırsat bilip daha önceki haftalarda olduğu gibi kontrataklarla değerlendirebilirlerdi ancak yaptıkları pas hatalarıyla bunda başarılı olamadılar.

            Her iki takımda ayni oyun planını uygulayınca ortaya seyir zevki düşük, oyun kalitesi düşük, tat vermeyen, maçın son dakikaları hariç net pozisyon bile üretilemeyen zevksiz ve vasat bir maç çıktı ortaya. Her iki takımda futbol oynamadan birer puanı hanelerine yazdırdılar.

Bu yazı toplam 1253 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar