Coşkun Ulusoy

Coşkun Ulusoy

MTG Düşük viteste

A+A-

Maçın ilk 15 dakikasında pozisyonu olmayan zevksiz bir futbol izledik. Ne var ki, on beşinci dakikada orta alanda Gençlik Gücü takımının kaptırdığı bir top sonrasında kalecinin de hatasından Mağusa Türk Gücü’nün Gençlik Gücü karşısında bulduğu gol sonrasında MTG takımı rahat oynamaya başladı. Neredeyse pozisyon bulmadan 2-0 öne geçti. Skoru yakaladıktan sonra MTG takımının oyunu kontrol etmesini beklerken, Gençlik Gücü takımı daha atak oynamaya başladı. MTG, ilk yarıda beklenilen baskılı oyununu oynayamadı. Gençlik Gücü takımının savunmada yaptığı hatalar neticesinde devre arasına 3-1 üstünlükle girdi.

Gençlik Gücü takımı rakibini ikinci bölgede karşılayarak boş alan bırakmamaya çalıştı. Hatalar zinciriyle uzaktan şutla kalelerine gelen gol sonrasında işler değişti. 2-0 geriye düştükten sonra topa daha çok sahip olmaları ve pozisyonlar bulmalarına rağmen gol bulmakta zorlandılar. Bir gol bulsalar da, MTG takımının verdiği boşlukları daha iyi değerlendirmeleri gerekirdi. Bunda başarılı olamayınca savunmada yaptıkları hatalardan dolayı ilk devreyi 3-1 yenik kapattı.

İkinci yarıya Gençlik Gücü daha baskılı başladı. Pozisyonlar arka arkaya geldi ancak bu pozisyonları gole çeviremediler. Son tercihlerde daha başarılı olsalardı maçın skoru farklı olabilirdi. Bu baskılarını kıran MTG yakaladığı ilk pozisyonda aradığı golü buldu. Skor rahatlığını ele geçiren MTG daha da rahat oynamaya başladı ve bunu maçın geneline yansıttı. Maçın genelinde beklentiden uzak bir futbol oynadı. İkinci yarıya baskılı başlayan GG golü bulabilseydi MTG için zorlu bir karşılaşma olabilirdi fakat GG bu golü bulmayı bir türlü başaramadı.

Maçın skoru MTG takımının çok üst düzey bir oyun oynadığının göstergesi değil , Gençlik Gücü takımının orta alan ve savunmada yaptığı hataların sonucu idi.

Maçta öne çıkan iki isim vardı MTG’den Ünal ve Erhun Öztümer. Ünal orta alanda kazandığı toplarla Erhun ise takımına kazandırdığı gollerle takımlarına büyük katkıda bulundular.

Bu yazı toplam 511 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar