Nezihi Beyaz

Nezihi Beyaz

Keşke hep uzatma gibi olsa

A+A-

Ocak-Yeşilova karşılaşmasında öyle bir ilk yarı izledik ki, tam evlere şenlik.

Düşünün, “Al Gülüm- Ver Gülüm” yapılan pas hataları ile geçen 45 dakikaya sığan sadece Memduh’un pası, Aksel’in çektiği şut ile Doğukan’ın pası İsmet’in vuruşu. Bunların dışında kalelere giden şut da yok, pozisyon da yok. Üstelik de bu iki vuruş da ilk 11 dakika içerisinde gerçekleşti.

İkinci yarı da böyle geçecek diye endişelenirken, ne olduysa Yasin’in golü ile Yeşilova’nın öne geçmesi ile oldu. Beş dakika sonra ve üç dakika içerisinde Yeşilova savunmasının akıl almaz hataları nedeniyle Mahmut arka arkaya iki gol atınca, oynanan futbola bir heyecan, kale önlerinde pozisyonlar ve arka arkaya goller geldi. Yeşilova Mehmet Tekin’le beraberliği sağlayınca, sahadaki gerilimle birlikte pozisyon zenginliği de yaşandı.

Ümit’in ceza alanı içinde yerde kalmasına hakem Ali Özer penaltı noktasını gösterip, Ertaç da skoru 3-2’ye getirince, Yeşilova tribünleri çıldırdı. Haklılar mı derseniz, bana göre haklılar. Ümit ve rakibi tamamen topa yönelik hareket ettiler. Top aralarından sekince, Ümit kendisini yere bıraktı, Ali Özer de penaltı noktasını gösterdi. Tabi bu benim düşüncem; Ali Özer pozisyona yakındı, biz ise tribünden izledik.

Türk Ocağı skoru korumak amacıyla haklı olarak Ertaç’ı da savunmaya çekti ve altı dakikalık süreyi gol yemenden geçirmeye çalıştı ama oyuna ikinci yarıdan giren Mehmet Kum 90+1 de skoru eşitleyince, Yeşilova futbolcuları gol için yüklenmeye başladılar.  Karşılaşma böyle biter diye düşünürken, Mehmet Uçar’ın yerde olduğu pozisyonda Yeşilova kalesine sert bir şut çekildi, kaleci Hüseyin’den dönen topu Mejdi ağlara göndererek Yeşilova’nın dördüncü golünü Ocak ağlarına bıraktı.

Maç sonunda Ocak futbolcuları Hakeme yoğun itirazda bulundular ama Mehmet Uçar’ın yerde olması ofsayt pozisyonunu bozuyordu, hakem de haklı olarak oyunu devam ettirdi.

Ocak, gol yollarında çok zorlanıyor. Bakmayın siz Yeşilova’ya üç gol attıklarına; ikisi orta sahada oynayan genç Mahmut’tan geldi. İki golde de özellikle Yeşilova stoperlerinin büyük hatası vardı. Üçüncü Ocak golü ise belirttiğim gibi her hakem tarafından verilmeyebilecek penaltı pozisyonundan geldi.

Yeşilova, istekli, arzulu oyununu devam ettiriyor. Geçen sezonki ritmi henüz yakalayamadılar ama coşkuları ve kazanma arzuları üst düzeyde. Pozisyon bulmakta zorlanmıyorlar ve bu sezon ikinci yarılarda giren Mehmet Kum’un, orta sahada Mehmet Tekin’in, Yasin’in ve Vakkas’ın güzel oyunları gol getiriyor.

Dün özellikle ilk yarıda sık sık ofsayt pozisyonuna düşen Memduh da oyuna ve arkadaşlarına küsmese, belki de daha önce sonuç almaları gerçekleşecekti.

Bu yazı toplam 652 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar