Nezihi Beyaz

Nezihi Beyaz

Kaybeden sporu yönetenler

A+A-

Maçtan önce başlayan ve ilk yarı boyunca yağan şiddetli yağmur; halı saha görünümlü, yer yer suyla kaplı kurumuş göle benzeyen Karaoğlanoğlu Stadının zemininde futbolcuların yoğun mücadelesini getirdi.

Öyle dakikalar yaşadık ki, neredeyse yüzme bilmeyen futbolcunun boğulma tehlikesi geçireceğini bile düşünmeye başladım. Futbolcular sahada topu su birikintilerinden çıkarma mücadelesi verirken, biz tribünde ıslanmamak için kümeleşmek zorunda kaldık. 2. yarı yağmur durdu da, futbolcular oynama, biz de oturma şansını bulabildik. Yeşilova Stadı zemininin bir sezonda yapılamayacağı belli idi, buna rağmen iş makinalarını oraya sokarak sahayı tarlaya çevirip, Yeşilova’yı burada oynatanlar utansın.

İlk yarıda, sularla kaplı zeminde müthiş mücadele eden iki takım futbolcularından konuk Yenicami yengi ile çıktı. Orta sahada pas yapmaya kalkmaları nedeniyle top çıkarmakta zorlanan Yeşilova’ya karşılık, Yenicami uzun toplarla Keita, Fırat ve Hascan’ı pozisyona soktu. Keita, fizik gücü yüksek bir futbolcu. İlk yarıda Bayram’ın hatası ile Fırat’a asist yaptı, 45’de ise topu üstünden atlayarak Hascan’a ikinci golün zeminini hazırladı.

Mejdi, bu haftaya kadar yerden ve havadan hiç top sektirmezdi, ilk kez, herhalde zemin nedeniyle Keita karşısında zorlandı. Bayram çok çalıştı ama seken topa ilk müdahaleyi yapamayınca takımının gol yemesine neden oldu.

İlk yarıda Ömer ve Aksel orta sahada kayboldular. Ömer’in yerine giren Mustafa Salk, hem ikinci beraberlik golünü attı, hem de orta sahada oyunu domine eden futbolcu oldu. Yağmur’un durması ile ikinci yarıda topla buluşmaya başlayan Aksel de adrese teslim paslarla orta sahada top tutmaya katkı koydu.

Billy, ilk golü attı, çok da çalıştı ama Yenicami savunması ona fazla fırsat vermedi.

Devre arasında orta sahaya tekniği ve fizik gücü yüksek bir transfer yaparlar diye düşünüyordum, ala ala GHE’nden Chibuzor’u aldılar ama o da listede yoktu.

Yenicami, bu havaya ve zemine rağmen özellikle ilk yarı mükemmel bir futbol ortaya koydu. Savunmada iyi kapandılar, orta sahada rakibe üstünlük sağladılar, ileride ise, Keita Yeşilova savunmasını çok zorladı. Kanatlarda ise Ali Bayır ile Fırat, Keita’nın arkasında ise Hascan iyi oynadılar. Ama hepsi bir devreye sığdı bu güzel oyunun.

İkinci yarı, yağmurun da durması, Yeşilova’nın savunmadan Bayram’ı çıkarıp orta sahaya Mustafa Salk’ı alması ile Yenicami kalesinde tehlikeler yaşamaya başladı. Maçın uzatma dakikalarında Yakup’la öne geçip üç puana uzanmaları işten bile değildi ama Yakup vurmak yerine pas vermeye kalkınca, gol şansını yitirdiler.

Her şeye rağmen, Yenicami futbolcu kalitesi ve oynadığı futbol ile puan cetvelindeki yerinin 12.lik olmadığını bize gösterdi.   

Bu yazı toplam 760 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar