Nezihi Beyaz

Nezihi Beyaz

Bir de eksikleri olmasa

A+A-

Yeşilova, mükemmel oynayan deneyimli bazı futbolcuları ile maçı uzatmada olsun kazanmasını başardı ama geçmiş karşılaşmalarda orta sahada beyin görevi gören Fidelis ve teknik kapasitesi yüksek Aksel ile Vakkas kadroda olsa, maç bu denli zor geçmeyebilirdi.

Emin’in ve cezalı Eyüp’ün olmaması nedeniyle savunmanın göbeğinde Mejdi’ye Bayram eşlik etti, bayağı da iyi oynadı. Her ne kadar Felix karşısında zorlansa da, yedikleri golde Felix’in asist yapmasını ne O, ne de Mejdi önleyebilirdi, çünkü ikisi de duran top kullanımında hücum zenginliği için rakip kale alanı içinde idiler. Savunmada son adam olan Mustafa Vardi, Felix’ten önce topa müdahale etmesine rağmen dışarı atmak yerine Felix’e çalım atmaya kalkınca topu kaptırdı, Felix’e sadece Sertan’a “Al da at” demek kaldı.

Mejdi, mükemmel bir savunma oyuncusu. Yerden ve havadan bir kez bile rakiplerine top göstermedi. Ayrıca duran topların kullanımında, özellikle ikinci yarıda dört kez rakip kale alanında kafa vurdu. Üçü, ya dışarı gitti, ya da savunma kornere attı. Ama uzatmada, Yasin’in gönderdiği topu filelere göndererek üç puanın gelmesini sağladı.

Mustafa Salk çok çalıştı, golünü de attı. Yasin, Billy Mehmet ve Memduh da gol atmak için çok çalıştılar. Bir de Gökhan, Mehmet Tekin ve Ömer onlara ayak uydurabilselerdi, belki de Fidelis, Vakkas ve Aksel’i bu kadar aramazlardı.

Yeşilova’nın, devre arasında orta sahaya teknik kapasitesi yüksek, dinamo gibi çalışacak ve oyunu yönlendirecek bir futbolcuya ihtiyacı var. Ayrıca, orta sahaya ve kanatlara ayağına hakim bir-iki futbolcu transfer edebilirlerse, kadro zenginliği sağlanır, belki de Mağusa Türk Gücü takımını şampiyonluk yolunda zorlayacak takımlar arasında en önde olabilirler.

K. Kaymaklı takımı ilk yarıyı çok iyi oynadı. Savunmada kapandılar, orta sahayı çok hızlı geçtiler, kanatları da pozitif kullandılar. Bunun da ötesinde rakip stoper oyuncularının duran top kullanımında ileride olması nedeniyle M. Vardi’nin hatası, Felix’in becerikli asisti ile ilk yarının son dakikasına girerken Sertan’la öne de geçtiler,

İkinci yarıda Yeşilova baskısını kıramadılar. Kazanılan topları Yeşilova sahasına taşımak adına hızlı çıkmak istediler ama Mejdi ver Bayram’ı geçmeleri mümkün olmadı.

Felix, çok çalışkan, hızla rakibine çalım atabilen ve topu saklayabilen bir futbolcu. Bunu sıklıkla yaptı ama savunmada Mejdi’yi geçemedi. İkinci yarıda hızla çıkıp Ömer’den çalımla kurtuldu, Ömer yarı sahada onu çekerek durdurdu. Son adam olduğu gerekçesi ile hakemin Ömer’e kırmızı kart göstermesini istediler ama Mehmet Sezener sarı kartını gösterdi. Bu pozisyon, Kaymaklı futbolcuları ile hakem arasında uzun süre tartışıldı.

Raif’in yokluğunda kalede Salih oynadı, iki gol yemesine rağmen çok da iyi oynadı bu genç eldiven. Raif’i aratmaması da, Kaymaklı taraftarlarını sevindirdi.

Bu yazı toplam 799 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar