Serkan Soyalan

Serkan Soyalan

İnanmak, başarmanın yarısıdır

A+A-

İnanmak, başarmanın yarısıdır.

            Başarıya yürekten inanan insanlar, yola çıkarken aslında işin en zor kısmını halletmiş oluyor. Çünkü o yola çıkabilmek için de inanıp, denemelisiniz.

           

***

            Tam da bu noktadan girecek olursak konuya, Yenidüzen’de Hüseyin Özbarışcı’nın kaleme aldığı “Geleceğin Kramponları” yazı dizisinde konuşan Türk Ocağı’nın başarılı oyuncusu Bedirhan Yıldız, “Hedefleri olan insan için, hiçbir şey engel olmamalı” dedi.

            Henüz 17 yaşında böylesi bir genç yeteneğin, bu inançla yola çıkması, ona başarıları da beraberinde getirecektir, kuşkusuz.

           

***

            İnsanın, inandığı yolda mücadele ederek, çalışarak, emek göstererek yürümesi önemlidir.

            Bu yönde de liglerin başlamasına çok az bir süre kaldığını vurguluyor Yıldız ve “Her sabah erkenden uyanıp bireysel antrenmanlar yapıyorum. Çalışmanın karşılığını alacağımı düşünüyorum” diyor.

 

***

           

            Pandemi sürecinin tüm sporcuları kötü etkilediğini, ancak kendisi gibi gelişim safhasındaki genç futbolcuları daha çok etkilediğine de vurgu yapan Bedirhan Yıldız, “Pes etmeden çalışmaya devam etmeliyiz” dedi.

            Başarıyı istiyorsak zaten, önümüze çıkan engelleri de aşmayı öğrenmeliyiz. Belki düşüp, canımız yanacak. Dizlerimiz kanayacak, üzüleceğiz. Ancak gücümüzü toplayıp, yeniden kaldığımız yerden hedefe yürümeliyiz.

            Bu yolda yürürken, düşüp kalkanlarla dolu, spor tarihinin sayfaları.

 

***

            Futbolumuzun en önemli sorununun tesisler olduğunu da söyledi, röportajında Yıldız. Konumuzla alakalı değil ama, yetkililerin kulağına su kaçırmak için yazıyorum.

            Bedirhan Yıldız:

            “Herkes genel olarak ambargolara değindi ama bence futbolun en büyük sorunlarından biri tesisleşme sorunudur. Özellikle Girne’de saha sorunu vardır.”

Bu yazı toplam 637 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar