Nezihi Beyaz

Nezihi Beyaz

Her şeyin bir ilki var

A+A-

Karşılaşmaya istediği gibi başlayan Yeşilova, maçın ilk bölümünde golü de buldu ama kanat akınlarından gelen topları çerçevenin içine gönderme becerisi gösteremeyince, farkı açma şansını yitirdiği gibi, Ertaç gibi duran toplarda ve uzaktan vuruşlarda usta bir futbolcuyu ceza alanı dışında boş alan bırakınca, doksana çakılan golü önleyemediler.

İlk yarıda baskılı oynayan Yeşilova, Memduh’un sakatlanması nedeniyle ikinci yarının başında Mehmet’i oyuna aldı. Mehmet, savunmadan gelen topları rakiplerine kaptırıp, üstüne bir de “Al da at” dercesine adrese teslim bir pası, ağır kalması nedeniyle değerlendiremeyince, hayal kırıklığı yarattı. Eyüp de, kaleci Hüseyin ile karşı karşıya topu dışarı atınca, öne geçme şansları olmadı. Kanat akınlarında başarılı olan Vakkas da ileri çıkamayınca, sol kanattan etkili atak geliştiremediler.

Gökhan, geçmiş haftalarda sağ kanatta verimli olamayınca, Ocak maçında sağ bekte oynatıldı. Oynatıldı da, verimli oldu mu derseniz? Cevap yine “Hayır” olur. Candy, topu her ayağına aldığında Gökhan’ı perişan etti. Hoş, sadece onu değil, Yeşilova’nın tüm orta saha futbolcularının hemen hepsinin başını döndürdü.

Yeşilova kanat oyuncularının da, orta sahada oynayan futbolcuların da, Fidelis hariç kaptırdıkları her topta geriye koşmamaları, kalelerinde tehlikeler yarattı.

Eyüp’ün kaptırdığı topla buluşan Ertaç’ın mükemmel asistini çerçevenin içine gönderen Candy Ocak takımını öne geçirince, Yeşilova iyice oyundan koptu.

T. Ocağı’nda Ertaç’ın ilk kez 90 dakika sahada kalması sırıtmadığı gibi, takımının galibiyetinde Candy ile birlikte başrolü oynamasını sağladı. Ertaç, belki koşmuyor ama Karaoğlanoğlu stadının küçük olması onun işine yaradı. Savunmanın kazandığı hemen her topla buluşan Ertaç, ayağa paslarla Candy, İbrahim ve Remzi’yi pozisyona soktu. 11 kez duran top kullanan Ertaç, neredeyse bunların çoğunu adrese teslim paslarla arkadaşlarının ayaklarına gönderdi.  Remzi, biraz dikkatli olsa ve Candy’in pasını kaleci Kemal’in ellerine teslim etmese, daha önce öne geçmeleri işten bile değildi.

T. Ocağı bu maça çok iyi hazırlanmış. Rakipten söktükleri hemen her topu hızla Ertaç’la buluşturup, rakip savunmanın dengesini bozdular. Doğukan ve Remzi gününde olsalar, farkın açılması işten bile değildi.

Bilal ve Mehmet Uçar, savunmanın göbeğinde harika oynadılar. Billy, belki hava toplarında Mehmet Uçar’a üstünlük sağladı ama Bilal hemen devreye girerek Billy’nin atak yapmasına engel oldu. Topu beklemeden Ertaç’a tevzi etmeleri de hızlı atak yapmalarına katkı sağladı.

Erken gol yemelerine rağmen; panik yapmayan, oyun sistemine bağlı kalan T. Ocağı futbolcuları, güzel oyunla lideri devirip haklı galibiyetlerini taraftarları ile birlikte kutladılar. 

Bu yazı toplam 648 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar