Nezihi Beyaz

Nezihi Beyaz

Liderlik aşkına

A+A-

Anlaşılmaz bir şekilde kötü oynayan Doğan T. Birliği karşısında topu istediği gibi çeviren, kanatları mükemmel kullanan MTG, ikinci yarıda attığı iki gol ile averajla bile olsa liderlik koltuğuna oturdu.

İlk yarıda orta sahadan top çıkaramayan, kanatlardan top taşıyamayan Doğan karşısında, yedi köşe atışı kullanan, beş kez gol pozisyonu yakalayan MTG karşısında Doğan futbolcuları resmen acizleri oynadılar.

Ali Akbulut ile Ali Savaşan kenar beklerde Sadık ve Arif Uysal karşısında pasif kaldılar. Ortada oynayan Doğukan, Sercan ve Bayram MTG ataklarını önleyemedikleri gibi, savunmadan gelen topları ileri taşımadan rakiplerine kaptırdılar.

Halil Turan, ilk yarı boyunca topla buluşamadı desem yeridir. Kenan da topları ezince, rakip kalede gözüken bir tek Billy kaldı. O da MTG savunması arasında kayboldu.

İkinci yarıya Afün ve Bayram’ı oyundan alıp, yerlerine Salih ve Kaan’ı alarak başlayan DTB, ilk atakta MTG Emre’nin ayağından golü bulunca, iyice bozuldu. Şansları vardı; 34 dakika boyunca elektrikler gitti de, uzun arada sahadaki paniğe çare arama şansını buldular.

Tekrar başlayan karşılaşmaya MTG kapanarak Doğan’ı üzerine çekti, ilk fırsatta da köşe atışından gelen topu herkes seyredince, tek yükselen Kossi farkı ikiye çıkardı.

Kaan’la dört forvetle oynayan DTB, golü yedikten sonra Kenan’ı Tansel’le değiştirdi. Zaten, Doğan’ın tek gol pozisyonunu da Tansel yakaladı ama kaleci Yusuf ona gol şansı vermedi.

MTG, gerçekten iyi futbol oynayan bir takım. Uğur, güya savunmanın solunda oynuyor ama sanki sol açık gibi sürekli kanat bindirmeleri yapıyor. Sadık ve Arif kanatlarda sürekli yer değiştirerek Doğan savunmasının dengesini bozdular. Duran topları kullanan Arif, köşe atışlarında tehlikeli oldu. Sadık ve Kossi çok hızlı topla koşabilen futbolcular. Önce Afün, sonra da iki Ali’ler onları kontrol etmekte çok zorlandılar.

Özetle, MTG Girne’de, Doğan karşısında takım halinde oynamak istediği futbolu oynadı, bu güzel futbolu da iki güzel gol ile süsledi.

Daha önce de yazdım; gece maçları güzel de, lambaları değiştirecek parası olmayan ülkenin gece maçları oynatması lüks. Mete Adanır Stadında Cumartesi ve Pazar günü karşılaşma oynanmadı. Bu karşılaşma gündüz oynatılabilirdi. Ayrıca, futbolculardan taraftarlara, hakemlerden bizlere kadar onca insan da 34 dakika elektriklerin gelmesini beklemezdi.

Bu yazı toplam 793 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar