Serkan Soyalan

Serkan Soyalan

Hentbol parkeye iniyor

A+A-

Hentbol Federasyonu, 2021-2022 sezonunun Süper Lig fikstürünü açıkladı. Açıklanan fikstüre göre hentbolda 17 Mayıs’ta, top parkede sekmeye başlayacak.

***

17 Mayıs’ta erkekler, 18 Mayıs’ta da kadınlar ilk maçlarını oynayacak.

Bu karşılaşmalar Atatürk Spor Salonu’nda oynanırken, şartların ve koşulların el vermesi halinde, deplasmanlı maçlara da geçilecek. Bu yönde de Hentbol Federasyonu ile kulüpler arasında bir mutabakat sağlanmış durumda.

***

Özlediğimiz bir heyecandı. Sadece bizim de değil, sporcuların, hentbol ailesinin.

Uzun süren durgunluğun ardından, ciddi bir efor isteyen, hentbol gibi zor branşlarda geri dönüşün nasıl olacağını da merak ediyorum.

Bu arada da son üç gün içinde PCR negatif sonuçlarını gösteren herkes de bu maçları girip izleyebilecek.

***

Hentbolun yeniden başlaması dolayısıyla tüm camiaya seslenen Hentbol Federasyonu Başkanı Bahadır Ayhan şöyle dedi:

“Uzun bir aradan sonra tekrar salonda lig maçlarını başlatacağımız için çok mutluyuz. Umarım her şey sağlıklı koşullarda başlar ve sağlıklı koşullarda devam edip liglerimiz biter. Geçen sene ligi yapamamıştık bu sene bitirme şansımız olacak.

Hentbol maçlarının başlayacak olması hentbol camiasına ayrı bir heyecan katmıştır.

İlk hafta maçları seyircisiz oynanacak. Daha sonrasında ise son 3 gün içinde PCR testi negatif olan ve bunu salon girişinde ibraz eden herkes maçları girip izleyebilecek.”

***

Hayırlısı diyelim hentbol adına. Yukarıda da yazdım, özlemiştik.

Umarım bir kez daha böylesi bir süreç yaşayıp da yeniden kapanmayız.

Aşılanmanın arttığı, testlerin çoğaldığı ve pozitif vakaların azaldığı bu günlerde, kontrolü elden bırakmadan, pandeminin farkında olarak hareket edersek, tüm branşları başlatırız ve sporumuz yeniden hareketlenir.

***

Sadece hentbol değil aslında, basketbol, tenis ve atletizm de faaliyetlerine başladı.

Hatta tartana çıkan atletler düzenlenen rekor yarışlarında başarılı sonuçlar aldı ama bu sonuçlar, rekor için yeterli olmadı.

Yiğitcan yine erkeklerde fırtına gibi esri, Narin kadınlar 20 yaş altında da 100 ve 200 metrede zirveyi bırakmadı.

***

Şimdi biz sporseverlere de düşen, özlediğimiz bu branşları sağlık tedbirleri çerçevesinde yalnız bırakmamak. Kulüplerimize, sporcularımıza, sporumuza sahip çıkmak.

Olabildiğince de gelişen bu teknolojiler ile bu spor organizasyonlarını, hem televizyonlarımızdan, hem de dijital ortamlardan yayınlamalıyız. Yayınlamalıyız ki, daha büyük kitlelere ulaşabilsin.

Bu yazı toplam 744 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar