Coşkun Ulusoy

Coşkun Ulusoy

Goller de olmasa…

A+A-

Tepede büyük ölçüde şampiyonu belirleyecek olan Gönyeli ile Mağusa Türk Gücü arasında oynanan önemli bir maç. Maça MTG takımı genç oyuncu ağırlıklı bir on bir ile başladı. Şampiyonluğu garanti görmüş olacak ki hafta içi oynanacak kupa maçını daha çok düşündükleri apaçık ortadaydı. Buna karşılık da alıştığımız ilk on biriyle sahada olan bir Gönyeli takımı. Peki, maçta ne vardı; sadece 3 gol… Bir de her iki takım adına uzaktan atılan birkaç şut.

Her zaman söylediğimiz gibi MTG takımının yedek oyuncuları bile bu ligde üst sıralara oynayabilecek kapasitede. Genç oyuncuların fazlalığına rağmen daha organize oynayan bir MTG vardı sahada. Her ne kadar da çok rahat bir oyun ortaya koysalar da, buna tek sebep olan unsur Gönyeli takımının ortaya koyduğu kötü futboldu.

Gönyeli bu maçta ne yaptı diye sorarsanız, maçın son dakikasında attıkları gol dışında koskoca bir hiç… Ne bir organize atak, ne bir mücadele, ne de alıştığımız futbolu… Sanki MTG takımı tek başına sahadaydı. Hiçbir şekilde MTG’ye karşı bir direnç gösteremediler.

Mağusa Türk Gücü takımı da, bu karşılaşmadı iyi futbol oynadı diyemeyiz. Evet, maçı kazandılar ama onlar da beklediğimiz performansta değildiler. Yazımın başında da dediğim gibi akılları tamamen hafta içi oynanacak olan kupa maçındaydı. Karşılarında çok kötü bir Gönyeli takımı bulunca maçı kazanabildiler.

MTG takımı aldığı bu üç puanla artık ŞAMPİYON. Tamamen hak edilmiş bir başarı. Sezona kötü başlayıp daha sonra özlenen performansına kavuşmasa da bu şampiyonluğu hak ederek kazandılar. 

Bu yazı toplam 2423 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar