Nezihi Beyaz

Nezihi Beyaz

Baf direnemedi

A+A-

İlk yarıda rüzgarı da arkasına alan Baf Ülkü Yurdu futbolcuları, Yeşilova’dan gol yemedi ama kazandıkları topları uzun kullanarak, rüzgarın katkısı ile savunmanın arkasına sarkma planlarını da uygulayamadılar.

BÜY, hiç de Yeşilova’dan korkarak beraberliğe oynayan bir takım görüntüsü vermedi. Pozisyonlarda buldular ama son vuruşlarda etkili olamayınca, gol şanslarını yitirmiş oldular.

Yeşilova, ilk yarıda rüzgara karşı oynamalarına rağmen hazırlık pasları ile sahalarından çıkarak özellikle kanatlardan getirdikleri toplarla BÜY ceza alanı çevresinden çektikleri şutlarla gol aradı. Memduh, sağ kanattan sıklıkla top taşıdı. Aksel, duran toplardan ve uzaktan vuruşlardan kaleyi yokladı, Billy de zaman zaman orta sahadan gelerek Aksel’le verkaçlara girdi, hatta şutlar çekti, ancak hiçbiri çerçeveyi bulamadı.

İkinci yarıda rüzgarı arkasına alan Yeşilova baskıyı artırdı. Kanatlardan getirdikleri topları Baf kale alanına kaldırmaya başladılar. Duran toplarda, arka direkte yer alan Mejdi de gol aradı ama perdeyi uzaktan vuruşla Mustafa Salk açtı. Önce, kale önünde kalabalık arasından vuruşu ile, sonra da yaklaşık 30 metreden harika bir vuruşla çerçeveyi bulan Ömer de maçın skorunu belirledi.

Yeşilova’nın, şampiyonun belli olmasından sonra motivasyonu azalır diye düşünmüştüm ama her zamanki futbollarını ortaya koyarak beni yanılttılar. Demek ki, ikincilik de bir motivasyon unsuru imiş. Oynadıkları futbol ile bunu da elde edeceklerinden şüphem yok. Çünkü Yeşilova’da hemen herkesin gol atma şansı yüksek. Billy veya Chibuzor atamasa, Yasin atıyor, Memduh atıyor, M. Salk, Aksel, hatta Ömer atıyor. 

Baf Ülkü Yurdu, düşme potası ile Play Out içerisinde yer alacak takımlar arasında göze hoş gelen futbol oynayan takımlar arasında bence ilk sırada yer alıyor. Bu futbolu oynamaya devam ettikleri sürece Play Out’tan çıkma şansları var, Diğerleri puan avantajı ile girseler bile, BÜY aradan sıyrılacak kalitede bir takım.

Erdoğan, üç gol yemesine karşın sayısız da topun gol olmasını önledi. Rakip ile karşı karşıya pozisyonlarda çok başarılı. Billy’in ayağından top alışı, kale içerisindeki karambollerde topa sahip olması, köşelerden top çıkarışı mükemmeldi. Yediği golün birisi yerde iken atıldı, M. Salk’ın ve Ömer’in uzaktan vuruşlarını ise çıkarması olanaksızdı. İkisi de O’nun uzanamayacağı köşelere gitti.

Fehim Dayı, güzel bir maç yönetti ama maçın ilk ve ikinci yarısı başlamadan, futbolculardan önce sahaya çıkması uygun olmadı. İki devrenin başlarında, birkaç dakika da olsa futbolcuları elinde topla beklemesi hoş olmadı. Hakem odasının kapısında dursa, futbolcuların sahaya çıktıklarını gördüğünde hareketlense, daha doğru olurdu.

Bu yazı toplam 826 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar