Coşkun Ulusoy

Coşkun Ulusoy

Gençlik Gücü kaçırdı, Doğan Türk Birliği yakaladı

A+A-

Her iki takım da daha çok ayağa pas yaparak oynamayan çalıştı ancak hücum hattına topu ulaştırmakta zorlandılar. Her iki tarafta orta sahayı kalabalık tutması bunun nedenlerinden biriydi. Hem Gençlik Gücü hem de Doğan Türk Birliği takımı yan pas yapmak zorunda kaldılar. İlk yarının sonlarına doğru her iki orta saha da oyundan düştü. Orta sahalar oyundan düştükten sonra Doğan Türk Birliği takımı daha koordineli ve daha atak görünse de iki şut dışında pek pozisyon üretemediler. Gençlik Gücü takımı Doğan Türk Birliği takımının etkili olabilecek oyuncularını çok iyi kapattı ve topla çok fazla oynamalarına müsaade etmedi. GG takımı ilk yarı itibarı ile savunmada rakibine alan bırakmayarak iyi işler yaptı ama ayni beceriyi hücumda gösteremedi ve bu devrede pozisyon üretemedi. İlk devre 0-0 sona erdi.

 İkinci devre ilk devreye oranla daha hareketli ve enerjik başladı. İkinci devrenin başında oyunu daha çok domine eden Doğan Türk Birliği olurken pozisyonları bulan Gençlik Gücü takımı oldu. Maçın 65. dakikasından itibaren Gençlik Gücü takımı daha atak ve etkili oynamaya başladı ve 73. dakikada da aradığı golü buldu. Pozisyonlar da Gençlik Gücü adına peş peşe gelmeye başladı ancak bunları değerlendiremedi. Doğan Türk Birliği takımı ikinci yarıya iyi başlamasına rağmen bir türlü pozisyon üretemedi. Doğan Türk Birliği takımındaki sakat oyuncuların eksikliği, Hascan ve Kenan’ın beklenen performanstan uzak olması takımı çok etkiledi. Maç boyunca hücumda çok etkili olamadı ancak İkinci yarıda bulduğu ilk net pozisyonu gole çevirerek maçı 1-1’e getirmeyi başardı.

 1-1’den sonra top bir o kalede bir bu kalede pozisyon olmaya başladı fakat her iki takım da gol atma başarısı gösteremeyince maç 1-1 sonuçlandı. Maçta öne çıkan isim bana göre Gençlik Gücü takımından ABU DUMBUYA. DTB takımının atak yapma şansını birçok pozisyonda yaptığı doğru müdahalelerle engelleyerek rakibin tehlikeli olmasını önledi ve takımına hücumda da katkı sağladı.

 

Bu yazı toplam 559 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar