Serkan Soyalan

Serkan Soyalan

“Futbolu herkes çok özledi”

A+A-

Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, futbolun geleceği ile ilgili Başbakan Ersan Saner ile bir görüşme gerçekleştirdi.

            Başbakanlık’ta gerçekleşen görüşme sonrasında açıklamalarda bulunan Sertoğlu, aşı çalışmalarının olabilecek en hızlı şekilde sonuçlandırılması gerektiğini vurguladı.

            Aşılama çalışmalarının sonuçlanmasının ardından en kısa sürede futbolun başlayacağını da söyleyen Sertoğlu, “Futbolu herkesin çok özlediğini biliyoruz, aynı özlemi biz de çekiyoruz. Ancak kısa bir süre de olsa biraz daha beklememiz gerekecek” dedi.

            Başbakan Saner de görüşme sonrasında açıklamalar yaparak, ülkede sporun en kısa süre içerisinde yeniden başlaması için gerekli çalışmaların yapılacağını vurguladı.

            Saner futbol özelinde de konuşarak, “Futbol ülkenin tüm kesimleri tarafından takip edilen bir spor dalıdır. Hem ülkenin yeniden normalleşmesi hem de sosyal anlamda da futbolun başlamasının önemi büyüktür” dedi.

            Başbakan Saner ayrıca, ekonomi ve sağlık alanında yapılan çalışmaların hemen ardından, olabilecek en kısa sürede futbolun başlaması için ellerinden geleni yapacaklarını da ifade etti.

 


 

161151856-1874051279437120-3677298885319293391-n.jpg

Vefa, son günlerde en çok zikredilen kelimelerden biridir.

            Lûgat365 “vefâ” ile ilgili şöyle yazar: “Dostluğu, sevgiyi, aşkı, muhabbeti sürdürme. Bağlı kalma. Sözünde durma. Dilimize Arapçadan geçmiştir. Arapçada sözünü tutma, borcuna sadık kalma mânalarına gelmektedir.”

            ABC Sözlük de şöyle anlatır “vefa”yı: “Sevgiyi sürdürme, sevgi, dostluk bağlılığı. Varlığından çok yokluğunun hissedildiği durum / duygu/ kavram. İstanbul’da bir semt. Şimdilerde sadece bir bozacı ismi…”

            Neyse etimolojik kavramlar içinde boğulmayacağız, konumuza dönelim.

            Basketbolda bir vefa örneği gördük.

            Basketbol Federasyonu Merkez Hakem Komitesi Başkanı Timuçin Pirgalıoğlu, BRT’de katıldığı programda “Attila Topaloğlu Basketbol Hakem Akademisi”ni hayata geçirdiklerini açıkladı.

            24-26 Mart tarihleri arasında ilk hakem eğitimlerine başlayacaklarını açıklayan Pirgalıoğlu hedeflerini de şu sözlerle açıkladı:

            “Burada hem hakem yetiştireceğiz hem de mevcut hakemleri de eğitimin içinde tutacağız. Deneyimli hocalarımızın yanında sahada olan hakemlerimizden de bu akademide yararlanacağız.”

            Şimdi gelelim “vefa” konusuna.

            Basketbol Federasyonu Merkez Hakem Komitesi, kurdukları hakem akademisine, ülkemiz sporuna (sadece basketbola değil, futbola da) uzun yıllar hizmet vermiş bir efsane olan merhum Attila Topaloğlu’nun adını vermesi tam anlamıyla bir vefa örneği oldu.

            Değerlerimizin isimlerini bu denli güzelliklerle yaşatmak, onları ölümsüzleştirerek, gelecek nesillere taşımak adına da çok büyük önem arzediyor.

            Emeği geçen herkese, yürek dolusu teşekkür…

Bu yazı toplam 764 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar