Serkan Soyalan

Serkan Soyalan

“Bu sezon mutlaka oynanacak”

A+A-

Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, çok zor ve güç bir dönemden geçtiklerini söylerken, futbolun bu sezon kesinlikle oynanacağının altını çizdi. Haklı olarak net tarih vermekten kaçındı Sertoğlu. Bu konuda devlet yetkilileriyle görüşmelerin tamamlanması ve onlardan gelecek olan görüşler ve bilgilerle bu tarih belirlenecek.

            Ağustos ayı daha önceden söylenmiş olsa da, şartlar ve koşullara bakılarak bu tarihte başlamak istediklerini de söyledi Sertoğlu.

Türkiye’de BAL ligine giden oyuncular konusunda ise, “Giden oyuncular günün sonunda geri geleceklerdir. Eğer gelmeyecek oyuncu olursa ve kulüpler de bundan zarar görürse, Futbol Federasyonu ne gerekiyorsa yapacaktır” dedi.

           


 

“Birkaç oyuncuda geri dönüşte mental sıkıntılar olacak”

 

            Sertoğlu Ağustos’u işaret etti, futbolun yeniden başlaması için. Yeniboğaziçi Teknik Direktörü Eralp Şerifoğlu da Vatan’a konuşarak, olası başlangıç durumunda birkaç oyuncusunda geri dönüş adına mental sıkıntılar olacağını ifade etti.

            Futbol Federasyonu’nun ligleri başlatma niyetini, çok doğru bulduğunu ve selamladığını söyleyen deneyimli teknik direktör, şimdi de dört gözle gerekli izinlerin çıkmasını ve çalışmalara başlanmasını istiyor.

            Tüm kulüpler, sezon öncesinde yoğun bir çalışma programına girecek, girmek durumunda. Bu noktada sporcuların sadece fiziksel yüklemeleri ve hazırlıkları değil, mental anlamda da hazırlanmaları gerekecek. İşte Eralp Hocam da bu noktaya vurgu yaparak, kendi takımından birkaç oyuncusundan örnekler gösterdi. Bu her takımda da böyle, hangi teknik direktörle konuşsak, aynı sıkıntıdan dert yanıyorlar.

            Fiziksel hazırlık süreci için, 8-10 haftanın yeterli olabileceğine de vurgu yapan Şerifoğlu, gerek duyulması halinde bu sürecin daha da uzatılabileceğine değindi.

 


 

“The return of the God”

 

            Ve Ibrahimovic…

İsveçli yıldız futbolcu yine adından söz ettiriyor.  İtalya’da AC Milan forması giyen 39 yaşındaki yıldız, 2016’da bıraktığı İsveç Milli Takımı’na yeniden dönüyor.

İsveç Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre, Teknik Direktör Janne Andersson, milli takımın Gürcistan ve Kosova ile oynayacağı 2022 FIFA Dünya Kupası elemeleri karşılaşmaları ve Estonya ile yapacağı hazırlık karşılaşması kadrosuna Ibrahimovic’i de aldı.

Ibra, milli takımda bugüne kadar 116 maça çıkarken, 62 gol kaydetti ve İsveç milli takımının en skorer ismi unvanına erişti.

Hatırlanacağı üzere 2016’da milli takımı bırakan Ibra, 2018’de FIFA Dünya Kupası öncesinde yeniden milli takıma dönüş için yeşil ışık yakmış, ancak teknik direktör Andersson tarafından kabul görmemişti. Şimdi ise teklif Andersson’dan geldi.

Bu gelişme sonrasında Instagram hesabından bir paylaşım yapan Ibra, milli takımdaki 10 numaralı formasıyla bir fotoğraf paylaşmış ve altına da “The return of the God” yazmış. Çok manidar ve mesajlarla dolu bir cümle… Şaşırdık mı? Hayır. İşin içinde Zlatan olunca şaşıramıyoruz.

            Bakalım 39 yaşındaki futbolcu, milli takımdaki gol sayısını daha da artırabilecek mi?

Bu yazı toplam 926 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar