Serkan Soyalan

Serkan Soyalan

Haspolat’ın bina isyanı

A+A-

Tesis fakiri ülkemizde, tuhaf işler de fazlasıyla yaşanıyor. Haspolat köyünde bulunan ve spor kulübünün kullanımında olan bina, hiç kimse ile görüşülmeden köy dışından birinin kullanımı için veriliyor.

            Binayı kullanan kişilerin bundan haberi bile olmuyor.

            Binanın kullanım hakkını alan kişiler, bina içine tadilat işlerine başladığını gören bölge halkı, koşup olayı Haspolat Muhtarı Asım Egemen’e aktarıyor.

            Spor Kulübü yöneticilerinin de haberinin olmaması üzerine, Lefkoşa Türk Belediyesi ile görüşen muhtar Egemen, binadaki tadilat işlerinin belediye tarafından mühürlenmesi ile sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaparak, bu yanlıştan dönülmemesi durumunda, ciddi ve ses getiren eylemlere başlayacaklarını duyurdu.

haspolat.jpg

            Egemen’in açıklamaları şöyle oldu:

            “Haspolat halkına çağrımdır. Yıllardır Haspolat Spor Kulübü’nün ve derneklerimizin kullanımında olan salonumuzu kesin yerlerden edindiğimiz bilgilere göre köyümüzün dışından tanımadığımız kişilere bir seneliğine kiralandığının bilgisini almaktayım.

Bu olay bölge halkımın tepkisini çekip bizleri oldukça rahatsız etmiştir. Bu durumdan dolayı Sayın İçişleri Bakanı Kutlu Evren ile görüşmeye gidilecektir. Eğer ki olumlu bir cevap alınmadığı takdirde, 16 Mart Salı gününden itibaren sonuç alınana kadar tüm köy halkıyla salonun önünde süresiz eylem yapılacaktır.”

            Yani işin özü, Haspolatlı’lar, kendi kullanımlarında olan binalarına sahip çıkmak için ses çıkarttılar.

            Böylesi bir adım atılacaksa dahi, öncelikle bu binayı kullanan kulüp ile, dernek ile görüşülmesi gerekir, muhtar ile istişareler ile böylesi bir adım atılmalıydı.

            Veya içinden geçmekte olduğumuz şartlarda, spor kulüplerimizin tesislerinin gelişmesi açısından, teşviklendirmeler ve yardımlar yapılması beklenirken, spor kulübünün de kullanımında olan bu bina spor kulübünde kalmalıydı.

           


 

 

            Doğan Türk Birliği’nin genç futbolcusu Arda Eren Metin, Hüseyin Özbarışcı’ya konuştu ve gelecek hedeflerinden bahsetti. Türkiye’de futbol oynamak en önemli hedefi genç futbolcunun.

            Futbol onun için ne ifade ediyor? “Bize yoğun duygular yaşatan heyecanı, sevinci, üzüntüyü, gururu, kardeşliği, birlik olmayı öğretiyor” dedi Arda.

            Dilerim genç futbolcu da, bizleri yurt dışında gururlandıran nice sporcumuz gibi başarılara ulaşır.

 


 

 

            Futbol tarihinin en talihsiz maçlarından biri önceki gün Hollanda Ligi’nde oynandı. AZ Alkmaar-Twente maçında 18 dakikada tam 3 gol, farklı farklı futbolcular tarafından kendi filelerine gönderildi.

            Gol perdesini 4’üncü dakikada AZ Alkmaar’dan Boadu açtı. 22’de Twente’den Dumic, kendi kalesine attığı golle, Boadu’ya nazire yaptı. Dumic’in ardından 12 dakika sonra da kaleci Joel Drommel topu kendi koruduğu kalesine gönderdi. AZ Alkmaar’dan Albert Gudmundsson baktı olacak gibi değil, Drommel’in golünden tam 6 dakika sonra, topu kendi ağlarına göndererek skoru 3-1’e taşıdı. Neyse ki açılış golü gibi, kapanış golü de rakip filelere oldu da maç 4-1 bitti.

            Ancak bu müsabaka da futbol tarihinde yerini almış oldu.

 

Bu yazı toplam 729 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar