Coşkun Ulusoy

Coşkun Ulusoy

Cihangir istediğini aldı…

A+A-

2022-2023 sezonunun ikinci devresi güzel bir mücadeleyle başladı. Son 7 haftada 7 galibiyet alan Cihangir ile son 7 haftada sadece 1 mağlubiyet alan Dumlupınar takımları karşı karşıya geldi.

Maça her iki takımda temkinli başladı. İlk on dakikadan sonra Dumlupınar takımı orta alanda yaptığı baskı ile kazandığı toplarla çıktığı hızlı ataklarla etkili olmaya çalıştı ancak son pas tercihlerinde yaptıkları hatalar neticesinde çok etkili olamadılar. Doğru tercih yapabilselerdi daha fazla pozisyon bulabilirlerdi. 25. dakikadan itibaren rüzgarı da arkasına alan Cihangir takımı oyunun kontrolünü eline aldı ve bunun sonucunda 30. dakikada kazanılan serbest vuruş sonrasında golü buldu. Golden sonra ilerde baskı yaparak rakip takım savunmasını hata yapmaya zorladı. Kazandığı toplarda son vuruşlarda başarılı olamayınca ilk yarı 1-0 Cihangir lehine sonuçlandı.

İkinci yarıya hızlı başlayan taraf Dumlupınar oldu. Bunun neticesini de 50. dakikada duran toptan golü bularak maçı 1-1’e getirdi. Savunmada yaptığı çok büyük bir hatada Tahsin 60. dakikada ikinci sarıdan kırmızı kartla oyun dışı kalınca biraz daha geriye yaslanıp hızlı ataklarla pozisyon üretmeye çalıştı. Pozisyonlar bulsa da bunları gole çeviremediler.

Cihangir takımı ikinci yarıya tutuk başladı ve 50. dakikada golü kalesinde gördü. Dumlupınar takımı 10 kişi kalana kadar daha üretken ve baskılıydı. Bu dakikadan sonra Cihangir takımı tekrar oyunun kontrolünü eline aldı. Yankı ve Sercan ile bulduğu gollerle bir anda 3-1’i yakalayınca daha rahat oynamaya başladı. Bu rahat oyun on kişi kalan Dumlupınar’ın pozisyon bulmasına neden oldu. Skor 3-1 olduktan sonra her iki takım da bulduğu net pozisyonları değerlendiremeyince maç da 3-1 Cihangir lehine sonuçlandı.

Maçta Cihangir oyuncuları Nurettin ve Sercan hem savunmada hem de hücumda yerinde müdahalelerde başarılıydı ve takımları adına birer gol atarak iyi oyunlarını taçlandırdılar.

Bu yazı toplam 895 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar