Nezihi Beyaz

Nezihi Beyaz

Deplasman sayılmaz

A+A-

Seksenli yılların sonuna doğru Ortam Gazetesi ile başlayan spor yazarlığım, eskisi kadar yoğun olmasa da halen devam ediyor.

Birçok gazete ve TV’de ikişer, hatta üçer kez görev yaptığım oldu. Bunlardan biri de 90’lı yıllarda çalıştığım Yenidüzen. Bu nedenle kendimi deplasmanda oynar gibi hissetmiyorum.

KTSYD ile KTSYB arasındaki çekişmemiz nedeniyle Yenidüzen’in o zamanki spor sorumlusu arkadaşım bir yazımı koymamış, gazetenin yetkililerinden Burhan Eraslan da -haklı olarak- onun tarafında yer almış, haliyle ayrılmak zorunda kalmıştım.

Geriye dönük baktığımda; Ortam, Halkın Sesi, Yenidüzen, Vatan, Kıbrıslı, Yeni Demokrat, Güneş, Havadis, Yeni Bakış, Detay ve sadece 23 sayı yayınlanan Yeşilada Gazetelerinde spor yazarı, spor şefi veya müdürü olarak görev yaparken, araya BRT, First FM, Genç TV, Kanal T ve ART’yi de sıkıştırmışım.

Sanırım tek çalışmadığım kurum, Kıbrıs Medya Kurumu. Ondan da, rahmetli M. Ali Akpınar’ın yetkili olduğu dönemde, zamanın spor sorumlusu Yücel Hatay kanalıyla teklif almıştım. İşimden memnun olduğum Birinci Medya Kurumu’ndan ayrılmayı düşünmediğim için (Ertan Birinci’ye de bilgi vererek) Kıbrıs Gazetesi’ne gitmiş ama işin maddi tarafını dahi konuşmadan teklifi kabul etmeyeceğimi bildirmiştim.

İnsanın, özgürce yazacağı bir kurumda çalışmasının keyfini, ancak benim gibi bazı kurumlarda baskı gören, “Bunu yaz, şunu yazma. Onu eleştirme, şu konuyu irdeleme” empozeleri ile karşılaşan arkadaşlarım anlar.

Tekrar merhaba…

Bu yazı toplam 986 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar