Nezihi Beyaz

Nezihi Beyaz

Deneyim kazandı

A+A-

Yeşilova, konuk ettiği Yenicami’yi deneyimli isimleri ve forvet arkasında oynamasına rağmen top rakibe geçtiğinde geri gelen ve bu topları kazanmak için mücadele eden, üstelik bir gol, asistle oynayan, hatta Mwanga’yı sayısız ara paslarla pozisyona sokan Aubin Ajja sayesinde farklı yendi.

Sezon sonuna doğru olmasına rağmen, inanılmaz tempolu, pozisyonlu ve kale önü mücadeleleri ile geçen karşılaşmada, Adja’nın akıl dolu paslarını Mwanga değerlendirebilse, karşılaşmanın daha ilk yarısında Yeşilova farkı yakalardı.

Mwanga, topla çok oynuyor. Kaleci ile karşı karşıya kaldığı pozisyonlarda başarılı olamadı. Bunda elbette Yenicami kalecisi İdris’in de katkısı var ama bu denli çok sayıda pozisyonu cömertçe harcayan bir santrafora her zaman hoşgörü gösteren olmaz.

İlk yarıda üç dakika içinde, biri duran toptan Yenicami’den Doğukan’ın, diğerleri Yeşilova’dan Arda ve Adja’nın olmak üzere top üç kez direkten geri geldi.

Yenicami’nin yüksek pas yüzdesi ile oynamasına rağmen, kaptırılan toplardan tehlikeler yaratan Yeşilova oldu. Cemal ve Vakkas’ın kanatlardan, Memduh, Hamis ve Marcel Apja’nın ortadan akıl dolu paslarını Mwanga değerlendirebilse, Yenicami beklemediği tarihi yenilgi ile Alsancak’tan dönerdi.

Görkem, Hüseyin ve Doğukan istedikleri topları alamadılar. Topla buluştuklarında ise Yeşilova’nın başarılı savunması onlara şut şansı vermedi. Savunmanın ortasında oynayan Mejdi ve Billy, rakip ataklarını rahatlıkla savuşturdular, Arda ve Hikmet de savunmanın kanatlarından geçit vermediler.

Yenicami, savunmanın göbeğinde de başarılı bir futbol ortaya koyamadı. Hasan Kanlı ve Mahmut deneyimli isimler ama Yeşilova’nın ataklarında başarılı müdahaleler yapamadılar. İlk yarıda, Memduh ve Cemal, Yenicami sol tarafını öylesine zorladılar ki, hocası ikinci yarıda Kaan’ı oyundan almak, onun yerine Emirhan’ı sol beke çekip, Abaka ve Kemal Barbet’i kanatlara yerleştirmek zorunda kaldı. Abaka, çok yetenekli bir yabancı. Neden ilk 11’de düşünülmemiş, şaşırmadım değil.

İkinci yarı boyunca, hele hele Serge Abaka oyuna alındıktan sonra, iki farklı önde oynayan Yeşilova sahasına yerleşen Yenicami, kaptırılan her topta kendi kalelerinde tehlikeler yaşadı. 85’de Fatih’in hatası nedeniyle penaltı kazanıp, bunu Hasan Kanlı gole çevirince, maça heyecan geldi. Uzatmanın son dakikasında verilen bir faul sonrası saha karıştı, kartlar havada uçuştu. Faul atışı sonrası Yeşilova kalesi tehlikeler yaşadı ama uzaklaştırılan topu, Yeşilova’da oyuna son anlarda giren Abdullah boş kaleye yuvarlayarak skoru ilan etti.

Yeşilova, Süper Lig’e iyice ısındı ama yıllarca süren çalışmadan sonra çim zemine kavuşan takıma kale önlerindeki kötü görüntü yakışmıyor. Tribünler felaket. TV çekimi için iskele kurmuşlar ama inşaat iskeleleri ondan daha düzgündür herhalde. Üstelik oturanların görüşünü engelliyor. Basın için bir yer ve sandalye yok. Özetle, Yeşilova, köy takımı havasından kurtulamamış.

Bu yazı toplam 379 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar