Coşkun Ulusoy

Coşkun Ulusoy

Daha az hata yapan kazandı

A+A-

Her iki takım da maça hızlı baladı. Bizler yüksek tempoda bir maç izleyeceğiz diye düşünürken 20’nci dakikadan itibaren oyunda tempo bir anda düştü ve ilk yarı sonuna kadar bu düşük tempoda devam etti. Gençlik Gücü’ne göre Yenicami ilk yarıda daha dengeli bir takım olarak sahada göze battı. İlk 10 dakikada maçın 4-0 olması hiçtendi ancak Yenicami ileri ucu bu pozisyonları değerlendiremedi.

Gençlik Gücü ilk yarıda özellikle orta alanda yaptığı pozisyon hataları nedeniyle Yenicami’ye inanılmaz boş alanlar bıraktı. Hücumda çoğalırken ve hücum dönüşlerinde sayısal olarak büyük sıkıntı yaşadı. Bloklar arası bağlantılar kopuktu. Ne hücumda ne de savunmada doğru işler yapamadılar. Yenicami bu boşlukları iyi değerlendirerek orta alanda üstünlüğü ele geçirdi ve pozisyonlar üretmeye devam etti. 34 ve 41’inci dakikalarda bulduğu gollerle de ilk yarıyı 2-0 önde kapattı.

İkinci yarıya Gençlik Gücü takımı hızlı başladı. Rakibe karşı baskı kurmak istese de bunda başarılı olamadılar. İkinci yarı genelinde daha fazla topa sahip olsalar da çok fazla pozisyon üretemediler. Gereğinden fazla uzun top oynamaları da pozisyon üretememelerini n sebeplerindendi.

Yenicami ikinci yarıyı tamamen rölantide oynadı. Alanları iyi daraltarak Gençlik Gücü’ne boş alan vermediler: Kazandıkları toplarla da top çevirerek hücum yapmaya çalıştılar. Gençlik Gücü takımı da baskı yapmayınca rahat br ikinci yarı oynadılar.

Gençlik Gücü açın genelinde uzun top oynama tercihi hücum yönünde istedikleri baskıyı getiremedi. Özellikle ilk yarıda geri dönüşlerde de yaşadıkları sıkıntılar maçı kazanamamalarının en büyük sebeplerindendi.

Yenicami takımı ise maçın genelinde daha akıllı oynayan, baskı yapan takım hüviyetindeydi. Maçın ilk devresinin bazı bölümlerinde onla da geri dönüşlerde sıkıntı yaşasalar da rakibin bu baskılarını değerlendirecek pas oyununu oynayamayınca ilk yarıda buldukları gollerle maçı kazanmasını bildiler.

Bu yazı toplam 406 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar