Haldun Oktay

Haldun Oktay

Bizim projemiz var mı?

A+A-

‘Avrupa Spor Haftası’, her yıl geleneksel olarak düzenlenen, çok sayıda farklı spor aktiviteleriyle her yaştan ve statüden bireyi bir araya getirerek hareket bilincini arttıran önemli bir projedir.

‘Avrupa Spor Haftası’ etkinlikleri kapsamında, yaş, cinsiyet ve etnik köken gözetmeksizin ülke nüfusunun tamamının spor ve fiziksel aktivite ile bu projenin bir parçası olması hedeflenmektedir.

Bu etkinlik çerçevesinde yapılan projeler eğer uygun görülürse ülkeler Avrupa Birliği Üyesi olmasa da Avrupa Parlamentosu tarafından desteklenmektedir.

Örneğin, Türkiye Gençlik ve Spor Bakanlığı’na Avrupa Spor Haftası’nda etkinliklerinde koordinatörlük yetkisi verildi. Önceki yıllarda Herkes İçin Spor Federasyonu tarafından gerçekleştirilen başarılı projelerin (Beraber Yürüyelim, Hisapp Mobil Uygulama, His Festivalleri, Herkes İçin Spor Günleri, vb.) Avrupa Parlamentosu tarafından başarılı bulunması hasebiyle, Türkiye’nin Avrupa Birliği üyesi olmamasına rağmen Avrupa Parlamentosu tarafından desteklenmesi kararlaştırılmıştır.

23-30 Eylül 2022 Herkes İçin Ulusal Spor Ve Sağlık Günleri/National Wellness Days For All ile ilgili projemiz var mı?

Eğer yoksa hemen harekete geçmeliyiz. Bu projenin uygulaması tüm dünyaya yayılıyor ve finansal olarak da destekleniyor.

Bence tüm toplum bireylerinin sportif ve sosyal alanda olumlu bir şekilde etkileneceği bu proje ile önce spor yetkililerinin tanışması gerek. Onlar tanışsın, projeler yapıp kabul ettirmek için efor sarf etsin. Tüm toplum olarak finans kaygısı yaşamadan en azından bir hafta boyunca spor yapalım eğlenenlim stres atalım. Çok şey mi istiyoruz acaba?

Sakın, "Tanınmamış bir ülkeyiz, bize ambargo uygularlar, bizi dinlemezler” demeyin.

Siz bıkmadan, usanmadan bu tip etkinlikleri ülkemize getirmek için çalışın, çabalayın. Küçük bir toplumuz herşeyden en kısa zamanda haberdar olur ve gerektiğinde de takdir etmesini biliriz.

Biz çok daha fazlasını hak ediyoruz aslında.

Bu yazı toplam 848 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.