Coşkun Ulusoy

Coşkun Ulusoy

Beklediğimin çok altında...

A+A-

Sezon başından beridir oynadığı futbolu takdir ettiğim Gönyeli takımı ile son haftalarda iyi futbol sergileyen Göçmenköy arasındaki maçın mücadele gücü yüksek keyifli ve bol gollü geçeceğini düşünerek bu maça gittim. Ancak tepede oynanan Gönyeli ile Göçmenköy maçı beklentimin çok altında mücadeleden uzak, keyifsiz, enerjisiz vasat bir karşılaşma oldu. Her iki takım oyuncuları da maçın başında sanki bir an önce bitsin de gidelim der gibiydi. Bir süre sonra maçın temposu biraz yükselse de vasatın üzerine çıkmadı.

            Gönyeli takımı bu sezonun en kötü performansını sergiledi. İsaac dışında sahada ikili mücadeleye giren oyuncusu yoktu bu maçta. Defans hattından direk forvet hattına uzun toplarla pozisyon bulmaya çalıştılar ancak Göçmenköy defansı bu toplarda başarılıydı. Serkan hoca da bunu görünce oyun planında değişiklik yaptı ama futbolcuları çok etkisiz kaldı. Çok pas hatası yapmaları da fazla pozisyon bulamamalarına sebep oldu. Maçın büyük bir bölümünde neredeyse yürüyerek futbol oynadılar. Hal böyle olunca da mağlubiyet kaçınılmaz oldu.

            Göçmenköy takımı gönyeli takımına göre daha organizeydi. Çok fazla uzun topla oynamadan daha çok orta sahada Burak’ı kullanarak pozisyonlar üretmeye çalıştı ve bunda da başarılı oldu. Hüseyin Sadıklar bu maçta son vuruşlarda daha dikkatli olsaydı maç daha farklı sonuçlanabilirdi. Göçmenköy futbolcuları Gönyeli oyuncularına göre sahaya daha iyi yayıldılar. Hücum yaparken o kadar güzel sahayı kullandılar ki rakip takım oyuncuları neredeyse yanlarına yaklaşamadılar bile. Kısa ve çabuk paslarla da gönyeli orta sahasını hemen hemen her atakta kolayca geçtiler. Sonradan oyuna dahil olan Arda da attığı iki güzel golle de takımına galibiyeti getiren isim oldu.

            Bu karşılaşmada sonradan oyuna giren ve iki gol bulan Arda ile oyunu ve takımım iyi organize eden Burak göze batan isimler oldu.

Bu yazı toplam 768 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar