Nezihi Beyaz

Nezihi Beyaz

Yeşilova bu kez beceremedi

A+A-

Yeşilova, baskılı oynar görünmesine ve pozisyonlar bulmasına rağmen, değerlendiremeyince, bırakın galip gelmeyi, neredeyse sahadan yenik ayrılıp, ilk mağlubiyeti Hamitköy önünde tadacaktı.

Billy’i, Salih’le kontrol ederek üç stoperle oyuna başlayan Hamitköy karşısında ilk yarıda pozisyon bulmakta oldukça zorlandı Yeşilova.

Savunmanın sağ kanadında her zaman Memduh’u oynatan kenar yönetim, bu kez Gökhan’la oyuna başladı ve 88. dakikada Emin onun yerine girene kadar da Gökhan oyunda kaldı. Kaldı ama sağ kanatta oynayan Vakkas veya Yasin’e eşlik edemeyince, Yeşilova sanki on kişi oynar gibi oynadı.

Orta sahada organize olamadılar. Ömer, Aksel ve Fidelis, taşıdıkları toplar, rakip savunmadan geri döndü. Üstüne, bir de önce boş kale yerine topu dışarı atan Rıfat, köşe atışından topu doğrudan filelere gönderince, Hamitköy karşısında ilk yarıyı geride bitirdiler. 

İkinci yarıda iyice kapanan Hamitköy karşısında Vakkas’la beraberliği sağlayan Yeşilova, kalabalık Hamitköy savunmasında gedik açamayınca, bir türlü öne geçecek golü atamadı. Bırakın atmayı, son dakikalarda Toykan’ın boş kaleye gönderdiği topu kaleci Kemal ayağı ile uzaklaştırmasa, ilk yenilgiyi de tadacaklardı.

Oyun içinde fazla görülmeyen ama duran toplarda tehlikeler yaratan Aksel, ceza alanının hemen dışından iki serbest vuruş kullandı; biri direkten geri geldi, birini de günün başarılı isimlerinden kaleci Tolga güneş gözünü almasına rağmen son anda köşeden kornere atmasını başardı.

Yeşilova kalecisi Kemal, Doğan maçında Kenan’ın, bu maçta da Rıfat’ın köşe atışından doğrudan kaleye gönderdiği şutun gol olmasını önleyemedi. Ancak güneş ışınları o dakikalarda öyle dik olarak gözüne geliyordu ki, topun önünden geçerek arka direk içinden ağlara gitmesini görememiş olabilir diye düşünüyorum.  

Hamitköy, katı savunma yaparak Yeşilova’yı önce durdurmayı, sonra da yakaladığı pozisyonlarla gol atmayı düşündü. İlk yarının başlarında Rıfat’la bunu başardı da. Ama maçın ikinci yarısında Rıfat, Toykan ve Taner biraz daha dikkatli olsalar, Yeşilova’ya ilk mağlubiyeti tattıran takım olmaları işten bile değildi.

Savunmada, kaleci Tolga dahil çok iyi oynadılar. Kazandıkları topları çok çabuk ileri gönderdiler. Özellikle ilk yarıda Serhat ve Kemal Barbet sağ kanadı çok iyi kullandılar. Orta sahada Fidelis, Ömer ve Aksel’in araya attıkları topları iki İbrahim zamanında müdahale ederek kestiler. İlk yarıda Rıfat ve Arda, ikinci yarıda da Toykan ve Taner, son vuruşlarda başarılı olabilseler, Girne’den galibiyetle dönmeleri işten bile değildi.

 

Bu yazı toplam 573 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar