Yelkende kupalar sahiplerini buldu

Yelkende kupalar sahiplerini buldu

Optimist ve Laser Yelken kategorisinde 2022 Genel Klasman sonuçlarına göre dereceye giren sporculara düzenlenen törenle kupaları verildi.

A+A-

Delta Marina tesislerinde gerçekleştirilen ödül töreninde başarılı olan Optimist ve Laser sınıfı kız ve erkek kategorisindeki kulüp sporcuları ile Açık Deniz Yat kategorisindeki yelkencilere sezon ödülleri verildi.

Sporcular sezon boyunca Girne ve Mağusa bölgesinde yaşanan çekişmeli yarışlarda elde ettikleri sonuçlar neticesinde, Optimist Genel Klasman Kız/Erkek, Optimist Genel Klasman Kız/Erkek Junior, Laser Genel Klasman Kız/Erkek, Laser Genel Klasman Kız/Erkek Junior kategorilerinde ödül aldı.

Girne Deniz Kulübü (GDK), Girne Alsancak Yelken İhtisas Kulübü (GAYIK), Akdeniz Yelken Kulubü (AYK) ve Güçver Su Sporları Kulubü (GSSK) Optimist ve Laser sporcusu  toplam 24 yelkenciye kupaları takdim edilirken, yat rallilerine katılan 23 tekne kaptanına da ödülleri verildi.

Yelken sporunda 2022 yılının gurur tablosu şöyle

 

 

OPTİMİST JUNIOR KLASMAN KIZ (2015-2011)

 

 

1

ELAY KANİOĞULLARI

GDK

BİRİNCİ

2

BERMET OROZBAEVA

GDK

İKİNCİ

3

KAREN EFE

GDK

ÜÇÜNCÜ

 

OPTİMİST GENEL KLASMAN KIZ (2015-2007)

 

 

1

ELAY KANİOĞULLARI

GDK

BİRİNCİ

2

LİR ATAK

GAYİK

İKİNCİ

3

BERMET OROZBAEVA

GDK

ÜÇÜNCÜ

     

 

OPTİMİST JUNIOR KLASMAN ERKEK (2015-2011)

 

 

1

LEV PLATONOV

AYK

BİRİNCİ

2

JULIAN UMAN

GDK

İKİNCİ

3

RÜZGAR DİREL

GAYİK

ÜÇÜNCÜ

 

OPTİMİST GENEL KLASMAN ERKEK (2015-2007)

 

 

1

HUGO BORA SANLI

GDK

BİRİNCİ

2

DORUK TUNCERİ

GDK

İKİNCİ

3

EGE SÖNMEZ ERDOĞAN

AYK

ÜÇÜNCÜ

 

 

 

LASER U 19 KLASMAN KIZ

(2004 VE KÜÇÜKLER)

 

 

1

SOPHİE TAY

GDK

BİRİNCİ

2

HAVVA GÜÇVER

GSSK

İKİNCİ

3

EDA ŞEVKET

GDK

ÜÇÜNCÜ

 

LASER GENEL KLASMAN KIZ (2009 VE BÜYÜKLER)

 

 

1

SOPHİE TAY

GDK

BİRİNCİ

2

HAVVA GÜÇVER

GSSK

İKİNCİ

3

EDA ŞEVKET

GDK

ÜÇÜNCÜ

     

 

LASER U 19 KLASMAN ERKEK (2004 VE KÜÇÜKLER)

 

 

1

DANIEL UMAN

GDK

BİRİNCİ

2

İLYA MALİNİ

AYK

İKİNCİ

3

BATUHAN TUNÇEL

GDK

ÜÇÜNCÜ

 

LASER GENEL  KLASMAN ERKEK (2009 VE BÜYÜKLER)

 

 

1

DANIEL UMAN

GDK

BİRİNCİ

2

İLYA MALİNİ

AYK

İKİNCİ

3

GÜRCAN ALTIPARMAK

GSSK

ÜÇÜNCÜ

Bu haber toplam 182 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.