“Üzülerek takip ediyoruz”

“Üzülerek takip ediyoruz”

Golf Federasyonu Hasan Öztoprak Başkanı açıklama yaptı

A+A-

KKTC Golf Federasyonu Başkanı Hasan Öztoprak, basın açıklaması yaptı. Öztoprak, son dönemde Golf Federasyonu’nu karalama kampanyaları yapıldığını belirtti.

Gol Federasyonu Başkanı Hasan Öztoprak’ın yaptığı basın açıklamasının tam metni şu şekilde;

“Son dönemde basında KKTC Golf Federasyonu’nu karalamaya ve yıpratmaya yönelik yazıların çıkması biz Golf Federasyonu Başkan ve Yönetim Kurulu’nu fazlasıyla üzmektedir. KKTC Golf Federasyonu’nun amacı dünyanın en eski ve saygın sporlarından biri olan golf sporunun ülkemizde geliştirilmesini, yaygınlaştırılmasını sağlamak ve ülkemiz golfçüleriyle dünya golfçülerini buluşturmaya yönelik organizasyonlar yapmaktır. Bilindiği üzere gerek halkımız gerekse sporcularımız maalesef her alanda izolasyonlar altında dünyadan kopuk yaşamaya mahkum edilmiştir. Hal böyle iken amacımızın el birliği ile böylesine saygın bir sporun ülkemizde de iyi organize edilerek yönetildiğini dünyaya göstermek olmalıdır.

İşte biz Golf Federasyonu Başkan ve Yönetim Kurulu olarak bu amaçlarımız doğrultusunda elimizden geldiğince gönüllü bir sevdayla bu sporun ülkemizde geliştirilmesi için uğraşmaktayız. Göreve geldiğimiz günden itibaren Federasyon olarak tüm üyelerimize eşit mesafede durmaya büyük bir özen göstererek sınırlı bütçemizle faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Sporcu kimliğine yakışmayan bu tür yıpratma çalışmalarını ise üzülerek görev ve yetkilerimiz çerçevesinde takip etmekteyiz.

KKTC Golf Federasyonu uzun çalışmalar ve uğraşlardan  sonra 2014’te bünyesindeki Spor Dairesi’nden tescilli altı golf kulübüyle özerk bir federasyon haline gelmiştir. Özerk olmak atama yönetimlerle değil seçilmiş yönetimlerle çalışmak demektir. Her gelen siyasinin atayacağı yönetimlerle değil, golf kulüplerinin seçeceği başkan ve yönetimlerle yola devam etmektir. KKTC Golf Federasyonu, 2 yıl önce tüzüğü çerçevesinde genel kurulunu yapmış; Başkan, Yönetim Kurulu’nu seçmiş ve diğer organlarını oluşturmuştur. Golf Federasyonu tüzüğü çerçevesince de şu anda Başkan ve yeter sayıdaki yönetim kurulu ile görevi başında yoğun bir gündemle çalışmaktadır. Bu çalışmalar sırasında da sürekli Spor Dairesi ile iletişim ve istişare içerisindedir. Bundan sonraki Olağan Genel Kurul ise tüzüğümüz gereği 2018 yılının Şubat ayındadır.

KKTC Golf Federasyonu’nu denetleme yetkisi Denetleme Kurulu ve Spor Dairesi’ndedir. Hal böyle iken basında Federasyonla ilgili bu tür yıpratmaya yönelik haberler yapmak, sadece ülkemizde yeni yayılmaya başlamış olan golf sporuna zarar vermektir.”

Bu haber toplam 1214 defa okunmuştur
Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.